ترخیص 2.8 میلیون تن کالای اساسی

به گزارش بوستان گفتگو، ناظر گمرکات استان هرمزگان از ترخیص 2.8 میلیون تن کالای اساسی از اول امسال تا به امروز در گمرکات استان اطلاع داد.

ترخیص 2.8 میلیون تن کالای اساسی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، ابوالفضل اکبرپور در خصوص آخرین شرایط ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان گفت: در امسال با توجه به کمبود منابع ارزی و شیوع کرونا مشکلاتی در زمینه ترخیص کالا ها به وجود آمد که منجر به افزایش رسوب کالا در گمرکات شد.

وی اضافه کرد: در نیمه نخست امسال مصوباتی برای ترخیص کالا از سوی دولت و ستاد تنظیم بازار وجود داشت تا بتوان در امر ترخیص کالا های ضروری و اساسی و بنگاه های مالی تسهیل ایجاد کرد.

ناظر گمرکات استان هرمزگان با بیان اینکه طبق جزئیات این مصوبات، امکان ترخیص 90 درصد کالا های اساسی و تولیدی بدون دریافت کد رهگیری بانکی و همچنین واردات بدون انتقال ارز فراهم شد، بیان کرد: مصوبات اتخاذ شده اثر مثبتی روی واردات کالای اساسی داشت. براین اساس جمع کالا های اساسی ترخیص شده از گمرکات استان هرمزگان از تاریخ 99.1.1 تا 99.10.6 بیش از دو میلیون و هشتصد هزار تن بوده است.

مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس اضافه کرد: مجموع کالا های اساسی و غیر اساسی ترخیص شده از گمرکات استان هرمزگان از تاریخ 99.1.1 لغایت 99.10.6 بیش از 5 میلیون و هفتصد هزار تن گزارش شد.

وی در خصوص میزان ترخیص کالا از زمان مصوبه هیات وزیران گفت: از تاریخ مصوبه یعنی 99.8.18 تا 99.10.6 مجموع کالا های اساسی ترخیص شده بیش از 514 هزار تن و مجموع کالا های اساسی و غیراساسی ترخیص شده بیش از یک میلیون و دویست هزار تن بوده است.

اکبرپور تاکید نمود: موجود کالا های اساسی و تولیدی در بنادر و گمرکات استان مناسب است که به تدریج در حال ترخیص هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1516

به "ترخیص 2.8 میلیون تن کالای اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترخیص 2.8 میلیون تن کالای اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید