برگزاری سومین مجمع عمومی کمیته های المپیک کشورهای آسیای میانه، با پیشنهاد ایران موافقت شد

به گزارش بوستان گفتگو، سومین مجمع عمومی کمیته های ملی المپیک کشورهای آسیای میانه با حضور رئیس شورای المپیک آسیا مهمان ویژه این اجلاس در شهر نور سلطان قزاقستان برگزار گردید.

برگزاری سومین مجمع عمومی کمیته های المپیک کشورهای آسیای میانه، با پیشنهاد ایران موافقت شد

به گزارش بوستان گفتگو و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در این اجلاس مباحث مختلفی همچون مبارزه با دوپینگ، فساد و کلاه برداری در ورزش و همچنین گسترش ورزش قهرمانی و تعاملات فی مابین کشورهای آسیای میانه در راستای توسعه جنبش المپیک مورد بحث و برسی نهاده شد.

در ادامه این نشست پیشنهاد کمیته ملی المپیک ایران مبنی بر برگزاری اولین دوره بازی های کشورهای عضو آسیای میانه مورد استقبال و موافقت تمامی اعضا مجمع نهاده شد، چرا که معتقد بودند پیشنهاد ایران مبنی بر برگزاری این بازی ها، باعث افزایش تعاملات، تبادلات و تجربیات ورزشی و دوستی بین کشورهای عضو و حضور قدرتمندانه آنها در بازی های آسیایی و المپیک خواهد شد.

شیخ احمد، رئیس شورای المپیک آسیا نیزکه ریاست این اجلاس را برعهده داشت، ضمن استقبال از پیشنهاد ایران اعلام داشت با توجه به پیشنهاد خوب ایران، بهتر است کارگروهی در این زمینه تشکیل شود تا با جمع بندی نهایی و برنامه ریزی در آینده ای نزدیک شاهد، برگزاری این بازی ها باشیم.

در حاشیه این اجلاس صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن دیدار با شیخ احمد، رئیس شورای المپیک آسیا و قدردانی از حمایت های وی از ورزش ایران ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک رئیس شورای المپیک آسیا سفری به تهران داشته باشد.

در این دیدار شیخ احمد ضمن اشاره به برگزاری مجمع بعدی شورای المپیک آسیا در دوحه ابراز داشت در آن جلسه در مورد میزبانی نشست مجمع شورای المپیک آسیا در تهران تصمیم گیری خواهد شد.

لازم به ذکر است در حاشیه این اجلاس صالحی امیری دیدارهای سازنده ای با شیخ احمد، رئیس شورای المپیک آسیا مهمان ویژه اجلاس کمیته های المپیک آسیای میانه، دیدار با نناد لالوویچ رئیس فدراسیون جهانی کشتی و دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان که برای رقابت های جهانی کشتی در شهر نور سلطان حضور داشتند و همچنین نشست هایی با روسای کمیته های المپیک قزاقستان، تاجیکستان، قرقیزستان و دبیر کل کمیته ملی المپیک ترکمنستان داشت.

از ایران صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی در این اجلاس حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 401

به "برگزاری سومین مجمع عمومی کمیته های المپیک کشورهای آسیای میانه، با پیشنهاد ایران موافقت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری سومین مجمع عمومی کمیته های المپیک کشورهای آسیای میانه، با پیشنهاد ایران موافقت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید