اولین دانشجوی خارجی پردیس بین المللی ارس در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد

به گزارش بوستان گفتگو، خبرگزاری خبرنگاران- محمد رسن هلیل الشحمانی، دانشجوی خارجی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران، دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400 از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد.

اولین دانشجوی خارجی پردیس بین المللی ارس در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مراسم دانش آموختگی اولین دانشجوی خارجی مقطع کارشناسی ارشد در پردیس های بین المللی ارس دانشگاه تهران روز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400 به صورت مجازی برگزار گردید.

محمد رسن هلیل الشحمانی از کشورعراق، اولین دانش آموخته خارجی مقطع کارشناسی ارشد پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران دررشته مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت استراتژیک است که از پایانه نامه کارشناسی ارشد خود با عنوان: تفکر استراتژیک و تاثیر آن بر تعالی عملکرد تحت هدایت دکتر مرتضی سلطانی استادیار دانشگاه تهران و مشاوره دکترمحمد ذوالفقاری - دکتری پژوهشگاه بین المللی المصطفی با درجه عالی دفاع کرد.

حضور دانشجویان خارجی در دانشگاه های ایران باعث توسعه تعاملات بین المللی دانشگاه ها می گردد و در برنامه ریزی های وزارت علوم، کشورهای هدف برای جذب دانشجو، کشورهایی هستند که همسویی فرهنگی بیشتری با کشور ما دارند.

گفتنی است: هم اکنون حدود 700 دانشجوی فعال در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران مشغول به تحصیل هستند و بیش از 2000 دانشجو نیز دانش آموخته شده اند که امیدواریم در آینده با چشم اندازی که برای این پردیس ترسیم شده است، این جهت با سمت و سوی بهتری ادامه یابد.

شایان ذکر است: پردیس ارس یکی از پردیس بین المللیی دانشگاه تهران به شمار می آید، که دو هدف دراینجا دنبال می گردد یکی پذیرش دانشجویان خارجی و دیگری بسترسازی برای ادامه تحصیل متقاضیان ورود به دانشگاه ها که قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند. علاقه خروج از ایران حالا بیشتر در دوره های تحصیلات تکمیلی است که با توجه به شرایط جمعیت جوان کشور این اتفاق به نفع کشور ما نخواهد بود.

پردیس ارس یک پردیس منطقه ای است که با اهداف خاص و پس از آنالیز نیازهای منطقه و با توجه به مطالباتی که از سوی مقامات و مسئولان منطقه ای صورت گرفت، برای پاسخگویی به نیازها و ضرورت های منطقه و کشورهای همسایه توسط دانشگاه تهران در سال 89 ایجاد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1740

به "اولین دانشجوی خارجی پردیس بین المللی ارس در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین دانشجوی خارجی پردیس بین المللی ارس در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید