انجام مطالعات احداث قطار شهری 4 شهر جدید

به گزارش بوستان گفتگو، عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید براینکه طی چهار سال عملکرد دولت دهم تنها قرارداد 50 میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی به امضا رسید گفت: این در حالی است که در دولت یازدهم این رقم به یکهزار و 200 میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد.

انجام مطالعات احداث قطار شهری 4 شهر جدید

به گزارش بوستان گفتگو، سید محمود میریان درخصوص روند مشارکتی و انجام سرمایه گذاری های بخش خصوصی در شهرهای جدید اعلام نمود: میزان سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در شهرهای جدید در سال 92 برابر با 20 میلیارد تومان، در سال 93 برابر با 47 میلیارد تومان، در سال 94، 777 میلیارد تومان و در سال 95 برابر با 850 میلیارد تومان اعلام شده است که نسبت به عملکرد دولت دهم رقمی بسیار چشمگیر است.

میریان در ادامه با تأکید براینکه طی چهار سال عملکرد دولت دهم تنها قرارداد 50 میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی به امضا رسید گفت: این در حالی است که در دولت یازدهم این رقم به یکهزار و 200 میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید همچنین اعلام نمود: در این مدت تفاهم نامه هایی را با شهرداری ها به امضا رساندیم تا به ازای دریافت عوارض پروانه ساختمان از اراضی شرکت عمران به آن ها پرداخت شود که تا کنون نزدیک به 150 میلیارد تومان در این حوزه مبادله شده است.

به گفته وی شهرداری های شهرهای جدید همچنین به ازای دریافت زمین در این مناطق به عملیات آماده سازی شهرهای جدید در سطح کشور نیز به شرکت عمران کمک می کنند.

این مقام مسئول در ادامه اجرایی شدن تفاهم نامه های امضا شده طی چهار سال گذشته در شهرهای جدید با مشارکت سرمایه گذاران را از اولویت های کاری سال جدید اعلام نمود و گفت: خوشبختانه طی این مدت تفاهم نامه های زیادی در زمینه ساخت و ساز ساختمان های پایدار به منظور کارآمد کردن انرژی و استفاه بهتر از انرژی مصرفی در ساختمان ها، پایین آوردن کربن در شهرهای سازگار با محیط زیست و بهره وری از انرژی در ساخت و ساز، برنامه ریزی و طراحی شهر سازگار با محیط زیست، توسعه راه حل های توسعه پایداری و استفاده از نوآوری برای ترویج بهره برداری از انرژی و همچنین توسعه و پیشبرد نقشه راه برای همکاری در برنامه ریزی و توسعه نسل دوم شهرهای ایران با کشور آلمان به امضا رساندیم.

وی در ادامه تأکید کرد: دو شهر جدید کوشک و خوارزمی به عنوان شهرهای مدنظر در نسل نو شهرهای جدید هستند که قرار است اقدامات مطالعاتی و اجرایی آن به همراه کارشناسان آلمانی انجام شود.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید همچنین ادامه داد: با کشور کره جنوبی نیز همکاری هایی درخصوص مدیریت ساختمان ها و امکان سنجی مطالعات شهرهوشمند داشتیم که درحال حاضر اقداماتی را در زمینه سرمایه گذاری برای پروژه های شهر خوارزمی انجام داده ایم.

به گفته وی توسعه مشترک تحقیقات بر روی تکنولوژی ساختمان ها نیز یکی دیگر از موضوعات امضا شده در تفاهم نامه با کشور کره جنوبی به شمار می رود.

میریان در ادامه افزود: سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت ها در سه شهر جدید گلبهار، پرند و پردیس، احداث سه بیمارستان، مجموعه ورزشی در پردیس، برنامه احداث 4 قطار شهری در شهرهای فولادشهر، بهارستان، مجلسی و پردیس با کشور ایتالیا از دیگر تفاهامات شرکت عمران با بخش خصوصی محسوب می شود.

این مقام مسئول افزود: توسعه نیروگاه های خورشیدی و بادی با همکاری کشور لوکسمبرگ و تبادل دانش فنی- مهندسی در ساخت و نگهداری راه و سیستم حمل و نقل هوشمند با کشور تایلند نیز نمونه دیگری از همکاری ها به شمار می رود.

براساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، به گفته وی شرکت عمران قصد دارد تا انتها سال 96 سرمایه گذاری در پروژه های خدماتی، تجاری و مسکن با کمک بخش خصوصی را تا یک هزار میلیارد قرار داد توسعه دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 541

به "انجام مطالعات احداث قطار شهری 4 شهر جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام مطالعات احداث قطار شهری 4 شهر جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید