الزام داروخانه ها به علامت گذاری در فضای داخلی با هدف فاصله گیری استاندارد

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران/سمنان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود از الزام داروخانه ها به علامت گذاری محیط داروخانه ها و نصب برچسب به منظور اطلاع مراجعین از فاصله گذاری اجتماعی در فضای داخلی داروخانه ها اطلاع داد.

الزام داروخانه ها به علامت گذاری در فضای داخلی با هدف فاصله گیری استاندارد

دکتر سولماز میرزامحمدی20 مردادماه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی و علی الخصوص در داروخانه ها برای در امان ماندن از کرونا لازم است.

وی با اشاره به فعال بودن چرخه انتقال و انتشار کروناویروس تاکید نمود: همشهریان در مکان های پرتجمع به ویژه داروخانه ها، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند تا شاهد انتقال بیماری کرونا نباشیم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه متاسفانه گاهی اوقات شاهد بی تفاوتی مراجعان نسبت به فاصله گذاری در داروخانه ها هستیم ادامه داد: با توجه به همه گیری و شیوع کووید19 همه ما باید همچنان فاصله ایمن را رعایت کنیم تا بتوانیم از خود و دیگران در برابر این بیماری محافظت کنیم.

میرزامحمدی توضیح داد: مراجعه نمایندگان به داروخانه ها و شاغلین این مراکز می بایست ضمن رعایت فاصله ایمن با افراد دیگر از دستکش و ماسک در طول حضور در داروخانه استفاده نمایند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اثبات وجود ناقلان بی علامت در کروناویروس اظهار کرد: گاه افرادی هستند که بدون داشتن هیچگونه علامت، ناقل کروناویروس هستند و لذا ضرورت دارد با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت دیگر پروتکل های بهداشتی مانع از انتقال سریع این بیماری فراگیر شویم.

این پزشک به تمجید از مدافعان سلامت در کشور پرداخت و با اشاره به درگیری چندین ماهه کادر درمان با این بیماری ویروسی توضیح داد: سفیدپوشان عرصه سلامت، داروسازان، پزشکان، پرستاران و کادر درمانی همچنان با قوت در سنگر خدمت به بیماران کرونا قرار دارند لذا انتظار می رود که همه ما با خود مراقبتی و حفظ سلامت فردی، در راستای کم کردن از زحمات این قشر فداکار گام برداریم تا همه با هم زنجیره انتقال این ویروس منحوس را بشکنیم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود بر ضرورت توجه جدی به همه پروتکل های بهداشتی و از جمله استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی تاکید و اظهار کرد: از عموم شهروندان می خواهیم حتی الامکان از حضور در اجتماعات و اماکن شلوغ پرهیز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1258

به "الزام داروخانه ها به علامت گذاری در فضای داخلی با هدف فاصله گیری استاندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام داروخانه ها به علامت گذاری در فضای داخلی با هدف فاصله گیری استاندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید