از 11 بار گرفتاری یک بی گناه تا سرقت از دختران پولدار

به گزارش بوستان گفتگو، تهران (پانا) - زندان را تجربه کردند و با ایده و شگردی نو دوباره وارد دنیای خلافکاران شدند. سارقانی که هر کدام در پرونده های جداگانه توانستند پول های زیادی به جیب بزنند. یکی 45 روز و دیگری یک سال تمام به تبهکاری هایش ادامه داد، اما در نهایت هیچ از چشمان پلیس دور نماند.

از 11 بار گرفتاری یک بی گناه تا سرقت از دختران پولدار

به گزارش شهروند، باز همه تبهکارهایشان به زندان و حبس کشیده شد. آنهایی که نقشه کشیدند، سناریو طراحی کردند و با یک ایده حرفه ای به سراغ جیب مردم رفتند. یکی تهدید کرد، تصادف ساختگی ایجاد کرد، یکی دیگر با خیال راحت پلاک موتور دیگری را جعل کرد و یک سال تمام دست به دزدی زد. آنها اما در طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت گرفتار شدند.

ماجرای یک سال دزدی

یک سال تمام دزدی کرد. او سرقت می کرد و فرد بی گناهی گرفتار می شد. 11 بار دستگیر شد. در حالی که حتی روحش هم از سرقت ها خبر نداشت. دزد با خیال راحت دزدی می کرد. چون پلاک موتور را جعل نموده بود. یک موتور سرقت کرد. پلاک یک موتور، درست شبیه موتور سرقتی اش را جعل کرد. بعد هم به تبهکاری هایش ادامه داد. تصورش این بود که هیچوقت دستگیر نمی گردد، اما بالاخره گرفتار شد. بیش از 100 دزدی انجام داد.

سناریوی تازه

او صبح دیروز در حیاط پلیس پیشگیری پایتخت داستان دزدی هایش را روایت کرد: تازه از زندان آزاد شده بودم. بی پول بودم و بیکار. برای همین فکر کردم که نقشه ای بکشم تا دوباره دستگیر نشوم. من زن وبچه دارم. چندبار به جرم دزدی مرا دستگیر نموده بودند. دیگر از زندان و مجازات خسته شده بودم. اول تصمیم گرفتم دیگر خلاف نکنم. ولی مسائل اقتصادی زیادی داشتم. به هر دری زدم فایده ای نداشت. برای همین تصمیم گرفتم باز هم دزدی کنم، اما نمی خواستم دوباره گیر بیفتم. برای همین کلی فکر کردم تا نقشه ای بکشم که مو لای درزش نگردد.

جعل پلاک

منصور، سناریوی حرفه ای طراحی کرد. می خواست دزدی هایش به نام فرد دیگری ثبت گردد تا خودش گیر نیفتد. فکر دیگری برای فرار از دست قانون به ذهنش نرسید، اما نمی دانست که این راه نیز باز هم او را راهی زندان می نماید: یک روز از کنار پارکینگ خانه ای رد شدم. مردی موتورش را به داخل پارکینگ برد. از همان شماره پلاک و رنگ و مدل موتورش را برداشتم. یک موتور درست شبیه به آن را سرقت کردم. بعد هم همان شماره پلاک را جعل کردم و با آن موتور دست به سرقت زدم.

ایستگاه آخر

مالک اصلی موتور گرفتار شده بود. مالباختگان با برداشتن شماره پلاک، آن را به پلیس می دادند. ماموران نیز به سراغ این مرد می رفتند. او حتی کارش به دادگاه و وثیقه می رسید. تا بخواهد اثبات کند که بی گناه است، باز هم سرقت های دیگری او را گرفتار می کرد: از آنجایی که با شماره پلاک جعلی به سرقت می رفتم، خیالم راحت بود. چون می دانستم که اگر مالباخته یا دوربین مداربسته مشخصات موتورم را ثبت کند، باز هم گیر نمی افتم. مالک موتور با این شماره پلاکی که آن را جعل نموده بودم، گیر می افتاد. برای همین با خیال راحت به کارم ادامه دادم. بیشتر موبایل قاپی می کردم. گاهی هم به باشگاه های ورزشی می رفتم و کیف های آنها را خالی می کردم. گوشی موبایل شان را می دزدیدم. تا اینکه بالاخره ماموران پلیس مرا شناسایی کردند و دستگیر شدم. اصلا فکرش را هم نمی کردم که دستگیر شوم. گویا مالک اصلی موتور، 11 بار دستگیر شده بود.

دختران پولدار در تله 2 دزد سابقه دار

تنها دو ساعت بود که از زندان آزاد شد، اما بلافاصله دوباره تصمیم به دزدی گرفت. خلاف را کنار نگذاشت. این بار با شگردی جدید به سراغ دختران رفت. دخترانی که شاسی بلند و خودروهای لوکس سوار می شدند. تصادف ساختگی می کرد. با دوستش یک باند تشکیل دادند. تصادف های کوچک و بدون خسارت ایجاد می کردند. بعد از پیاده شدن دختران از خودرو، با تهدید چاقو و قمه اموال شان را سرقت می کردند. مهیار 45 روز با همدستی دوستش دست به سرقت زد. 90 دزدی را در کارنامه قضائی خود ثبت کرد.

مهیار نیز از ماجرای دزدی هایش می گوید: به جرم دعوا و قدرت نمایی زندانی شده بودم. 6 ماه برایم حبس بریدند. در زندان بود که این شگرد را یاد گرفتم. به دنبال راهی برای پولدار شدن بودم. هم بندی هایم گفتند که این کار خیلی ساده است. چند نفر بودند که به جرم همین نوع سرقت دستگیر شده بودند. برای همین جزئیات نقشه شان را از آنها پرسیدم. وقتی آزاد شدم بی معطلی به دنبال اجرای نقشه رفتم.

دزدی با پراید های سرقتی

مهیار مستقیم از زندان به سراغ دوستش رفت. با او نقشه شان را مرور کرد. درست دو ساعت بعد از آزادی، سناریو طراحی و آماده اجرا بود. مهیار و دوستش در ابتدا یک پراید سرقت کردند: با هم به عنوان مسافر سوار خودروی پراید شدیم. بعد از رفتن به یک محیط خلوت، با تهدید چاقو راننده را از ماشین بیرون پرت کردیم. بعد با همان پراید به سراغ یک خودروی لوکس رفتیم. سعی کردیم راننده زن باشد تا بتوانیم راحت تر سرقت کنیم. با پراید به یک خودروی شاسی بلند زدیم. نه آن قدر که خسارت زیادی برجای بگذارد. دختر جوان توقف کرد و از ماشین پیاده شد. بعد از آن با چاقو و قمه به سراغش رفتیم. گوشی موبایلش را گرفتیم و بلافاصله متواری شدیم.

دستگیری هنگام سرقت

این دو دزد حرفه ای، در ادامه خودروهای بیشتری سرقت کردند. با خودروهای سرقتی به سراغ رانندگان زن رفتند. با ایجاد تصادف ساختگی موبایل هایشان را دزدیدند: بیشتر، موبایل سرقت می کردیم. چون دیگر فرصت دریافت طلاها و وسایل دیگر را نداشتیم. در این سرقت زمان خیلی مهم بود. هر لحظه امکان بود کسی بیاید یا گرفتار شویم. برای همین فقط موبایل را برمی داشتیم. البته در یکی دو مورد هم کیف پول مالباخته را سرقت کردیم.

آنها به 90 سرقت در مدت 45 روز در شمال و شمال غرب تهران اعتراف کردند. درنهایت نیز هنگام دزدی با همین شگرد، از سوی گشت کلانتری جنت آباد شناسایی و دستگیر شدند: وقتی داشتیم دزدی می کردیم، همان لحظه گشت کلانتری سر رسید. درحال گشتزنی بود. برای همین ما را دید و گرفتار شدیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1636

به "از 11 بار گرفتاری یک بی گناه تا سرقت از دختران پولدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از 11 بار گرفتاری یک بی گناه تا سرقت از دختران پولدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید