طراحی سر در ورودی ویلا: شروع خرید تضمینی سیب صنعتی از باغداران آذربایجان غربی

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از شروع خرید تضمینی سیب صنعتی (درجه سه) از باغداران آذربایجان غربی با قیمت هر کیلوگرم 14 هزار و 600 ریال اطلاع داد.

طراحی سر در ورودی ویلا: شروع خرید تضمینی سیب صنعتی از باغداران آذربایجان غربی

جهت دریافت خدمات طراحی سر در ورودی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، اسماعیل قادری گفت: در راستای حمایت از باغداران و جهت جلوگیری از فساد و ضایعات محصول سیب صنعتی فراوریی و بعلاوه افت قیمت ها و حذف واسطه های غیر ضرور، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از 4 مهرماه امسال مبادرت به عملیات خرید تضمینی سیب صنعتی در استان آذربایجان غربی نموده است.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی با دارا بودن رتبه اول کشوری در فراوری سیب درختی طی سال های اخیر همیشه با مشکل صادرات و فروش مازاد فراوری محصول سیب بویژه سیب صنعتی روبرو بوده است، اضافه کرد: در این راستا با توجه به بیش بود محصول سیب صنعتی امسال، سازمان مرکزی تعاون روستایی از 4 مهرماه با تجهیز 40 مرکز خرید در سطح 8 شهرستان استان آذربایجان غربی عملیات خرید سیب صنعتی درجه سه از باغداران استان را شروع نموده و تا کنون بیش از 300 تن محصول از باغداران خریداری شده است.

به گفته قادری؛ امسال بیش از یک میلیون و 270 هزار تن سیب درختی در سطح استان فراوری شده که از این میزان بیش از 350 هزار تن به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی و گرم شدن دما ریزش نموده است.

وی ادامه داد: باغداران استان می توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی دهستان در شهرستان ها و اخذ گواهی تایید اطلاعات باغدار، اقدام به بارگیری محصول خود به مراکز خرید نمایند و بعلاوه به منظور رعایت موارد بهداشتی در محل های جمع آوری سیب صنعتی، محصول خود را در کیسه های نایلونی 20 کیلویی به مراکز خرید تحویل دهند.

مدیرعامل سازمان مرکزی اضافه کرد: افزایش حجم سیب زیردرختی در استان موجب کاهش قیمت این محصول باغی و سوء استفاده بعضی از دلالان شده که با پیگیری به عمل آمده و بر اساس ابلاغیه مقام عالی وزارت، قیمت خرید تضمینی محصول سیب صنعتی (درجه 3) برای هر کیلوگرم 14 هزار و 600 ریال در امسال اعلام شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: باغدارانی که در حجم خیلی کم هم فراوری می نمایند، می توانند محصول خود را به این مراکز تحویل دهند و همکاران ما در سازمان تعاونی روستایی استان، تا 30 مهر ماه امسال آمادگی خرید محصول سیب صنعتی را خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1918

به "طراحی سر در ورودی ویلا: شروع خرید تضمینی سیب صنعتی از باغداران آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سر در ورودی ویلا: شروع خرید تضمینی سیب صنعتی از باغداران آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید