آخر هفته خنک و بارانی در شمال، بارش برف در ارتفاعات البرز

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مصاحبه با خبرنگر مهر بیان کرد: طی دو روز آخر هفته در استانهای ساحلی خزر بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

آخر هفته خنک و بارانی در شمال، بارش برف در ارتفاعات البرز

احد وظیفه گفت: از بعدازظهر پنجشنبه تا روز جمعه افزایش ابر، بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در برخی نقاط کرمان، یزد، جنوب اصفهان و شمال هرمزگان رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: روز جمعه بارش قابل ملاحظه باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد احتمال وقوع تگرگ در استانهای واقع در سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، اردبیل و گلستان رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید نمود: از روز جمعه کاهش محسوس دما بین 10 تا 15 درجه در سواحل شمالی، شمال غرب و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز به تدریج تا روز یکشنبه رخ خواهد داد و این کاهش دما در نواحی مرکزی کشور نیز به میزان کمتر محسوس خواهد بود. همچنین از جمعه تا یکشنبه در ارتفاعات البرز بارش برف دور از انتظار نیست و دریای خزر از بعدازظهر جمعه مواج خواهد بود.

منطقه بارش از بعدازظهر جمعه در شمال استانهای تهران، البرز، قزوین و سمنان خواهد بود و افت قابل توجه دما به تدریج به سمت شمال شرق کشور گسترش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آخر هفته خنک و بارانی در شمال، بارش برف در ارتفاعات البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخر هفته خنک و بارانی در شمال، بارش برف در ارتفاعات البرز"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید