هنرمندان ایرانی 150 اجرای هنری در اکسپو 2020 دارند

به گزارش بوستان گفتگو، بنیاد فرهنگی هنری رودکی نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد در ستاد اکسپو و کمیته اجتماعی، فرهنگی و هنری این ستاد است و مسئولیت برنامه ریزی و تأمین محتوای هنری و اعزام گروه های هنری و هنرمندان را در رویداد اکسپو 2020 بر عهده دارد.

هنرمندان ایرانی 150 اجرای هنری در اکسپو 2020 دارند

در همین رابطه امید صدیق مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران به تشریح برنامه های بنیاد رودکی در اکسپو پرداخت و گفت: بر اساس مدل طراحی شده پاویون ایران و اساس فکری طراحان با توجه به اینکه در اکسپو دوره قبل نیز کشورها به صورت جدی از حوزه تکنولوژی تعامل با مخاطبان بهره گرفته بودند، مفهوم کلی رویدادهای هنری بر اساس دو بخش مجازی و هنری طراحی شده است.

او ادامه داد: برنامه های هنری پاویون ایران از طریق بنیاد رودکی در سه حوزه موسیقی، هنرهای تجسمی و پرفورمنس آرت طراحی شده که طی 180 روز اجرا می شود.

به گفته صدیق، در این دوره از اکسپو برای اولین بار سالن هایی در فضاهای عمومی برای اجراهای هنری ایران رزرو شده و برنامه این است که 150 اجرای هنری در محل های عمومی اکسپو اجرا شود.

صدیق گفت: از دیگر اقدامات بنیاد رودکی در این دوره طراحی لباس پاویون جمهوری اسلامی است که این مدل ها بر اساس نقوش اسلامی و کاشی کاری ایرانی به علاوه استفاده از سنگ تزئینی فیروزه، معماری هنر، اصالت و فرهنگ فاخر کشورمان را به نمایش می گذارد. ترکیب رنگ لباس ها بر اساس انتخاب رنگ پاویون ایران سبز، خاکی و سفید هستند.

مدیر روابط عمومی بنیاد رودکی توضیح داد: رویدادهای هنری پاویون ایران چندرسانه ای و چند وجهی در بازه زمانی یک تا دو روزه اجرا می شوند. نمایشگاه هایی بر اساس تقویم جهانی و رویدادهایی در این حوزه طراحی شده و برای روز ملی کشورمان هم تدارک ویژه ای دیده شده است.

صدیق ادامه داد: در تعامل با کشورهای حوزه نوروز، برنامه هایی نیز در این ایام خواهیم داشت. مراسم روز ملی اصلی ترین رویداد هر کشوری محسوب می شود و فعالیت های همه جانبه تری برای این ایام در نظر گرفته می شود.

او تأکید کرد: با توجه به هویت کارکردی اکسپو در حوزه تعامل با سایر کشورها، همکاری و ارائه برنامه مشترک فرهنگی هنری در دستور کار کمیته ستاد هنری اکسپو قرار گرفت و بر این اساس برنامه های مشترکی با سایر کشورها خواهیم داشت.

او با بیان اینکه آغاز برنامه های هنری پاویون ایران اجرای گروه موسیقی نواحی ترکمن و اجرای عروسک های غول آسا با روایت داستان هایی بومی بود گفت: اجرای عروسک های غول آسا و نمایش آن ها محصول تجربه ای پیروز در اکسپو میلان است که در آن دوره نیز مورد توجه مخاطبان اکسپو و رسانه های ایتالیایی قرار گرفته بود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1966

به "هنرمندان ایرانی 150 اجرای هنری در اکسپو 2020 دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان ایرانی 150 اجرای هنری در اکسپو 2020 دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید