نارضایتی اوکراین از تبعیض در تامین واکسن در اروپا

به گزارش بوستان گفتگو، خبرگزاری خبرنگاران- در گفتگو های پنج رئیس جمهور اروپایی در لهستان، رئیس جمهور اوکراین اتحادیه اروپا را به تبعیض و نابرابری در زمینه تامین واکسن محکوم کرد.

نارضایتی اوکراین از تبعیض در تامین واکسن در اروپا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، در مصاحبه های پنج رئیس جمهور اروپایی در لهستان، رئیس جمهور اوکراین اتحادیه اروپا را به تبعیض و نابرابری در زمینه تامین واکسن محکوم کرد.

آندژی دودا رئیس جمهور لهستان، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، آگلیس لویتس رئیس جمهور لتونی، کرستی کالجولید رئیس جمهور استونی و گیتاناس ناوسدا رئیس جمهور لیتوانی روز دوشنبه سوم ماه مه به مناسبت دویست و سی امین سالگرد تصویب قانون اساسی لهستان در شهر ورشو پایتخت لهستان به مصاحبه و مذاکره پرداختند.

دراین نشست علاوه بر مصاحبه و انتقال تجربیات در زمینه مبارزه با همه گیری ویروس کرونا، موضوعات آینده همکاری با اتحادیه اروپا و تجربه های مشترک برای چشم انداز های مشترک در اروپا مورد بحث و بررسی روسای جمهور پنج کشور قرار گرفت.

در این نشست ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین با انتقاد از اتحادیه اروپا گفت: برخلاف سخنان دیگر آقایان هیچ برابری میان کشور های اتحادیه اروپا وجود ندارد و با توافقی که این اتحادیه با اوکراین برای تامین واکسن انجام داد، هیچ دریافتی نداشته ایم.

رئیس جمهور اوکراین اضافه کرد: کشورش توافق نامه هایی را با کشور های آمریکا و انگلیس انجام داده است، اما متاسفانه تا به امروز یک میلیون نفر واکسینه شده اند و منتظر تامین بیست میلیون واکسن تا خاتمه سال هستیم.

زلنسکی همچنین با اشاره به لشکرکشی و آرایش نظامی روسیه در مرز شرقی اوکراین گفت: اوکراین برای استقلال و برقراری صلح در اروپا می جنگد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1749

به "نارضایتی اوکراین از تبعیض در تامین واکسن در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی اوکراین از تبعیض در تامین واکسن در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید