مقررات نو سفر از ایران به انگلستان اعلام شد

به گزارش بوستان گفتگو، در پی نگرانی از همه گیری گونه امیکرون ویروس کرونا، دولت انگلستان تمام مسافران ایرانی دارای کارت واکسن صادرشده از ایران را ملزم کرده است پس از ورود به این کشور و گذراندن 10 روز قرنطینه، دو نوبت تست کرونا بدهند.

مقررات نو سفر از ایران به انگلستان اعلام شد

ایسنا: با شناسایی امیکرون در کشورهای بیشتر، مقررات سفر در آستانه تعطیلات سال نو میلادی بار دیگر برای مسافران سخت و محدودکننده تر شده است، انگلستان که بعد از روسیه در اروپا بیشترین آمار مرگ بر اثر ویروس کرونا را داشته، از جمله کشورهایی بوده که از روز 14 آذرماه محدودیت های سفر به این کشور را برای همه اتباع خارجی بیشتر کرده است

در بخشنامه ای که به دست دفاتر مسافرتی و هواپیمایی ایران نیز رسیده است، تمام مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به انگلستان در فاصله 48 ساعت تا پرواز مقصد باید در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران که در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل شناسایی است، تست PCR انجام دهند و گواهی منفی آن را به زبان انگلیسی همراه داشته باشند. تا پیش از این، مسافران تا 72 ساعت قبل از ورود به انگلستان باید آزمایش کووید را انجام می دادند.

مسافران همچنین پس از ورود به انگلیس به مدت 10 روز باید قرنطینه خانگی شوند.

تمام مسافران انگلیس پیش از سفر باید در سایت https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk فرم خوداظهاری تکمیل و QR code دریافت کرده و کپی آن را همراه داشته باشند. مسافران دارنده کارت واکسن صادره از ایران باید تست روز دوم و هشتم را از این سایت خریداری کنند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره از کشورهایی که در این لینک https://www.gov.uk/guidance/countries-with-approved-covid-19-vaccination-programmes-and-proof-of-vaccination نام آن ها آورده شده و از آخرین نوبت دز دوم واکسن فایزر/ مدرنا/ جانسون/ آسترازنکا آن ها 14 روز گذشته باشد و مسافران در سنین 11 تا 18 سال مقیم این کشورها از تست روز هشتم و قرنطینه خانگی در کشور انگلستان معاف خواهند بود.

علاوه بر این، تمام مسافران پروازهای خروجی از ایران ملزم به ارائه تست منفی PCR و گواهی معتبر واکسیناسیون دارای QR code به زبان انگلیسی هستند.

انگلستان تنها مسافرانی را برای ورود به این کشور مجاز دانسته که پاسپورت اتحادیه اروپا/انگلستان/آمریکا/کانادا یا انواع مجوزهای اقامت و کارت اقامت انگلستان (مسافران دارای اقامت دائم که بیش از دو سال خارج از انگلستان اقامت داشته اند و مجوز آن ها ابطال شده اجازه انجام پرواز به انگلستان را نخواهند داشت) و ویزای معتبر انگلستان را داشته باشند. مسافران با ویزای توریستی باید بلیت رفت و برگشت داشته باشند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2027

به "مقررات نو سفر از ایران به انگلستان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات نو سفر از ایران به انگلستان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید