مناسب سازی 1296 فضای آموزشی برای دانش آموزان کم توان حرکتی تا سرانجام سال 99

به گزارش بوستان گفتگو، تهران (پانا) - معاون وزیر درپیامی به مناسبت روز جهانی معلولان ضمن تبریک این روز به این قشر از همنوعان، از اقدامات سازمان نوسازی مدارس برای تسهیل شرایط تحصیل دانش آموزان با نیازهای ویژه در مدارس خبر داد و گفت که همکاران ما در این راستا پیشور بوده اند و استانداردهای لازم را در طراحی وساخت و مناسب سازی فضاهای آموزشی برای دانش آموزان کم توان جسمی و حرکتی در دستورکار است.

مناسب سازی 1296 فضای آموزشی برای دانش آموزان کم توان حرکتی تا سرانجام سال 99

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر درپیامی به مناسبت روز جهانی معلولان این روز را به این انسانهای با اراده تبریک گفت.

متن پیام در زیر آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز جهانی معلولان به یاد ما می آورد که به قشری از انسانهایی که در انزوا با اراده و تلاش خستگی ناپذیر خود فعل خواستن را به توانستن بدل کرده اند نگاهی نو داشته باشیم، و این همت بلند و عزم پایدار را ارج نهیم.

در روز جهانی معلولین بیشتر از مسائل و محدودیت های آنان گفته می شود که البته لازم است مسئولین در رفع مسائل و تامین نیازهای آنها برای برخورداری از امکانات عمومی تلاش بیشتری داشته باشند اما نکته ای که وجود دارد ظرفیت بالای این قشر است که به عنوان بخشی از نیزوهای مستعد، تحصیلکرده و نیروی کار ارزشمند باید شرایط تحصیل، اشتغال و حضور اجتماعی و اقتصادی آنها تسهیل شود.

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این زمینه پیشرو بوده و توجه خاصی را به منظور مناسب سازی فضاهای آموزشی برای دانش آموزان کم توان جسمی و حرکتی داشته است که از جمله ایجاد رمپ، آسانسور، بالابر و تعبیه ورودی های مناسب در مدارس و کلاس های درس و ایجاد آبخوری وسرویس های بهداشتی مناسب داشته است.

انجام طرح های پژوهشی، تحقیقاتی و تدوین ضوابط و استانداردها، طراحی فضاهای آموزشی بر اساس ظواهر و استانداردهای تهیه شده و مناسب سازی فضاهایی آموزشی از مهم ترین اقدامات اجرا شده توسط این سازمان در راستای مناسب سازی فضاهای آموزشی کشور برای دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

درمجموع تا خاتمه مهرماه 99، 725 فضای آموزشی در کشور برای دانش آموزان کم توان جسمی و حرکتی مناسب سازی شده است که تا خاتمه سال 99، تعداد 571 فضای دیگر مناسب سازی شده و مجموع فضاهای مناسب سازی شده کشور به یک هزار و 296 فضا خواهد رسید.

همچنین در شش ماهه اول سال 99، 25 پروژه با 193 کلاس درس به بهره برداری رسید و تعداد 54 پروژه دیگر با 340 کلاس درس خاص دانش آموزان بانیازهای ویژه نیز تاخاتمه سال افتتاح می شود.

مجددا این روز را به تمام معلولین عزیز تبریک می گوییم و ضمن ارج نهادن به تلاش های آنان خود را موظف به تامین امکانات مناسب و تسهیل شرایط برای این عزیزان می دانیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1453

به "مناسب سازی 1296 فضای آموزشی برای دانش آموزان کم توان حرکتی تا سرانجام سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسب سازی 1296 فضای آموزشی برای دانش آموزان کم توان حرکتی تا سرانجام سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید