مصطفی الکاظمی: شبح جنگ را از عراق دور کردیم

به گزارش بوستان گفتگو، نخست وزیر عراق در سخنانی گفت دولت وی توانسته توازن خوبی در محیط داخلی و خارجی عراق ایجاد کرده و شبح جنگ را از این کشور دور کند.

مصطفی الکاظمی: شبح جنگ را از عراق دور کردیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق امروز (سه شنبه) در مراسم امضای توافقنامه ساخت فرودگاه بین المللی الناصریه گفت که دولتش توانسته دستاوردهای مهمی علی رغم محدودیت هایی که مدعی آن بود، داسته باشد.

به نوشته وبگاه السومریه نیوز، الکاظمی در این مراسم در سخنانی گفت که دولت عراق توانسته در سال های گذشته تهدیدات بزرگی را پیش سر بگذارد و گام های مهمی را در جهت اصلاحات بردارد و مدعی شد که عراق به وسیله سیاست های دولت وی در راستا صحیح حرکت می کند.

او افزود: پس از گذشت یک سال از رأی اعتماد مجلس به دولت، مردم ما مسائل زیادی را از سر گذراندند و سال ها و دهه های متوالی موجب تخریب و نابودی عراق شده و مسائل و دردهای زیادی را به مردم تحمیل کرده است و ما توانستیم اساس راستا اصلاح و تغییر را ایجاد کرده و تغییرات را آغاز کنیم و آینده روشنی را پیش روی جوانان عراق قرار دهیم.

نخست وزیر عراق سپس تأکید کرد که دولت وی توانسته شبح جنگ را از سر عراق دور کند و سیاست داخلی متوازنی را در پیش بگیرد و همزمان با همه همسایه ها و طرف های بین المللی همکاری کند.

الکاظمی در پایان مخالفان خود را کسانی دانست که هدفشان به دست آوردن دولت است و او به سخنان آن ها گوش نخواهد کرد و منافع عراق را در اولویت قرار می دهد.

این سخنان الکاظمی در حالی است که فعالیت نظامیان آمریکا و سفارت این کشور در عراق همچنان محل انتقاد گروههای سیاسی است و هفته گذشته یکی از نمایندگان مجلس عراق با انتقاد از تداوم نقض حاکمیت این کشور به وسیله سفارت آمریکا و تلاش های موجود برای هدف قراردادن سازمان الحشد الشعبی گفت که مجلس نخست وزیر و اعضای کابینه او را برای توضیح فراخواهد خواند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1806

به "مصطفی الکاظمی: شبح جنگ را از عراق دور کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصطفی الکاظمی: شبح جنگ را از عراق دور کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید