لایروبی دومین دریاچه مصنوعی مرکز شروع شد

به گزارش بوستان گفتگو، خبرگزاری خبرنگاران-لایروبی دومین دریاچه مصنوعی شهر تهران شروع و تا به امروز بیش از 250 تن لجن برای تبدیل به کمپوست جمع آوری شده است.

لایروبی دومین دریاچه مصنوعی مرکز شروع شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سید محمد موسوی شهردار منطقه 11 با بیان اینکه دریاچه رازی با وسعت 15 هزار متر مربع در بوستان 40 هکتاری رازی واقع شده است، گفت: به منظور احیای این بوستان بزرگ که می تواند به عنوان یک مرکز تفریحی و تفرجگاه خانوادگی مورد استفاده عموم شهروندان به ویژه ساکنان محله های مرکزی شهر قرار گیرد، عملیات لایروبی دومین دریاچه مصنوعی شهر تهران در حال اجرا است.

شهردار منطقه 11 اضافه نمود: به منظور استفاده بهینه از این دریاچه و برطرف آلودگی های زیست محیطی، ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهری، جلوگیری از رسوب گذاری و زیباسازی بصری برای جذب جهانگرد، عملیات لایروبی و پاکسازی کف دریاچه مصنوعی بوستان رازی در حال اجرا است.

موسوی ادامه داد: بوستان رازی به عنوان بزرگترین و مجهزترین فضای سبز مرکز شهر تهران مورد استفاده بسیاری از خانواده ها و جوانان است و با آبگیری مجدد دریاچه، امکانات تفریحی آن نیز دایر خواهد شد.

وی توضیح داد: عملیات لایروبی و پاکسازی دریاچه بوستان رازی با استفاده از ماشین آلات و توان داخلی شهرداری منطقه 11 به وسیله پیمانکاران بدون هیچگونه هزینه ای در دست اقدام است که این موضوع به لحاظ صرفه جویی بیش از 400 میلیون تومان در بودجه شهر حائز اهمیت است.

شهردار منطقه 11 با تأکید بر این که تأمین امنیت، رفاه و تجهیز بوستان به امکانات تفریحی و ورزشی مدنظر ماست، گفت: با پاکسازی کامل این دریاچه به زودی عملیات آبگیری انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2121

به "لایروبی دومین دریاچه مصنوعی مرکز شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایروبی دومین دریاچه مصنوعی مرکز شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید