قطاری در ژاپن که سه سال است تنها یک مسافر را جا به جا می کند

به گزارش بوستان گفتگو، داستان این قطار مدتی است که در رسانه های اجتماعی، توجه همه را به خود جلب کرده است. ایستگاه قطاری که فقط با یک هدف به فعالیت خود ادامه می دهد؛ رساندن یک دختر دبیرستانی به مدرسه. در واقع تنها راه رسیدن به مدرسه برای این دانش آموز استفاده از این قطار است.

قطاری در ژاپن که سه سال است تنها یک مسافر را جا به جا می کند

به گزارش تلگراف، سه سال است که یک قطار در ایستگاه Kami-Shirataki در شمالی ترین نقطه ژاپن توقف می کند. دقیقا در ساعت 7:04 صبح، این قطار یک مسافر را سوار کرده و به مدرسه می رساند و در ساعت 5:08 بعد از ظهر او را به خانه باز می گرداند.

سه سال پیش، اپراتور شرکت خط آهن Hokkaido تصمیم گرفت که این ایستگاه را تعطیل کند، تا اینکه متوجه شد یک نفر به طور مرتب از این قطار برای رفتن به مدرسه استفاده می کند. این ایستگاه به زودی در تاریخ 26 مارس یعنی زمانی که این دانش آموز از دبیرستان فارغ التحصیل شود، به کار خود پایان خواهد داد.

گرچه این ماجرا در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود اما روزنامه Sydney Morning Herald با اشاره به روزنامه سنگاپوری The Straits Times معتقد است که در نقل این ماجرا کمی اغراق شده است. طبق گزارش ها، این دانش آموز از ایستگاه Kyu-Shirataki و به همراه بیش از ده همکلاسی خود سوار این قطار می شود. به علاوه آنها برای بازگشت به خانه، سه خط قطار در اختیار دارند.

به هر حال واضح است که ژاپن با مشکل جدی افزایش جمعیت سالخورده روبرو است. به گزارش تلگراف، این کشور ممکن است یک سوم جمعیت فعلی خود را از دست بدهد و جمعیت آن به 85 میلیون نفر برسد که بیشتر آنها نیز به شهر ها مهاجرت خواهند کرد. همین امر سبب خواهد شد که در بسیاری از مناطق دورافتاده، ایستگاه های قطار برای همیشه تعطیل شوند.

منبع: BGR

منبع: کجارو
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1172

به "قطاری در ژاپن که سه سال است تنها یک مسافر را جا به جا می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطاری در ژاپن که سه سال است تنها یک مسافر را جا به جا می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید