شکایت قالیباف از شهردار تهران

به گزارش بوستان گفتگو، محمد باقر قالیباف رییس مجلس از شهردار تهران به خاطر سخنان اخیرش شکایت می نماید. ماجرا همچنان همان بحث جنجالی و پیچیده املاک شهرداری تهران است که در دوران شهرداری محمد باقر قالیباف به بعضی افراد و نهادها واگذار شده بود.

شکایت قالیباف از شهردار تهران

امروز پیروز حناچی شهردار تهران در گفت و گویی توضیحاتی درباره املاک شهرداری داد.

شهردار تهران با اشاره به املاک در اختیار غیرِ شهرداری و در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت ملک در اختیار آقای قالیباف در خیابان شهید عراقی که به نام سازمان املاک و مستغلات است و همچنین املاک در اختیار آقای طلایی و خانم آباد نمایندگان دوره چهارم شورای شهر گفت: ما اقدامات خود را انجام داده ایم، خیلی هم بی سر و صدا آن را انجام دادیم. همین املاکی که از آن ها اسم بردید، مستقیما از آن ها تحویل گرفته شده است.

او اضافه کرد: از تیم آقای قالیباف ملکی به مساحت حدود 6 هزار متر مربع را در محدوده بزگراه همت-تقاطع امام علی (ع) پس گرفتیم. همچنین از خانم مشیر همسر آقای قالیباف و آقای طلایی نیز املاک را پس گرفتیم. ممکن است مواردی هم باقی مانده باشد که شرایط آن ها متفاوت است.

این سخنان شهردار تهران با واکنش تند مشاور محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی روبه رو شد.

ناصر امانی گفت: هیچ ملکی در اختیار شخص خانم دکتر مشیر، همسر دکتر قالیباف نبوده است بلکه مورد ادعایی حناچی جهت امور عام المنفعه در اختیار مجموعه ای بوده که همسر دکتر قالیباف هم یکی از اعضاء هیات امناء آن مجموعه بوده اند و اینکه شهردار تهران، املاک را به نام همسر قالیباف معرفی کند، بی اخلاقی و خلاف انصاف است.

امانی اضافه کرد: آقای طلایی هم با عنوان نایب رییس شهردار تهران، مدیریت امور شورایاری ها را برعهده داشتند و املاکی از شهرداری در اختیار این امور و یا مدیریت کارهای 370 محله تهران بوده است که بتدریج مدیریت جدید تحویل گرفته است و نسبت دادن این املاک به فرد، که استفاده شخصی را تداعی می نماید، نیز کاملا کذب محض و خلاف واقعیت است.

او تاکید نمود: متاسفانه آقای حناچی موضوع را طوری طرح می نمایند که گویی آقای قالیباف املاک را به نام خودش سند زده و ایشان مقابل این تخلف، ایستادگی نموده است و املاک را پس گرفته است!!

مشاور قالیباف گفت: درخصوص اتهاماتی که امروز آقای حناچی به رئیس محترم مجلس وارد کردند، از سوی وکیل دکتر قالیباف شکایتی با عنوان افترا و نشر اکاذیب، تنظیم شده که بزودی در دستگاه قضایی ثبت و پیگیری خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1480

به "شکایت قالیباف از شهردار تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت قالیباف از شهردار تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید