دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی و خارجی با چیدمانی خلوت

به گزارش بوستان گفتگو، مدت زمان زیادی است که چیدمان ساده و خلوت تبدیل به انتخاب اول بسیاری از خانه دارها برای اتاق های اجتماعی خانه شده است. اما امروزه نیز بیشتر شاهد دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی و خارجی هستیم که در آنها مدل تخت خواب های کم ارتفاع و تم خاکستری حکمرانی می نماید. اتاق خواب ها خیلی سریع به سمت استفاده از دکوراسیون کمینه گرا در حال حرکت هستند تا جایی که بیشتر از اتاق نشیمن های ساده، شاهد اتاق خواب های ساده و خلوت هستیم. البته بنظرم طرح درست اتاق خواب باید همینگونه باشد چرا که در راستای هدف اصلی قرار دارند، مگر ما از یک اتاق خواب چه می خواهیم؟ اتاق خواب محلی برای تخلیه ذهن از مسئولیت های سخت و همچنین مسائل زندگی است که این مهم تنها از یک اتاق خواب مرتب، تمیز و ساده بدست می آید. نصب کردن بعضی دکوری های دیواری و رنگ های متنوع نوعی حس آرامش در ما ایجاد می نمایند اما از بین بردن بهم رختگی در اتاق خواب، اتسمفر ناب و خالص شب یا روز را به انسان منتقل می نماید. در این مطلب می خواهیم به معرفی تعدادی از زیباترین دکوراسیون اتاق خواب های ساده ایرانی و خارجی بپردازیم که یقینا نکات بسیاری را در خود پنهان دارند.

دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی و خارجی با چیدمانی خلوت

عکس های این مطلب را با اتاق خواب هایی آغاز می کنیم که از عناصر خنثی بعنوان ویژگی اصلی دکوراسیون خود استفاده می نمایند. در کنار تم خنثی، بعضی عناصر گرم نیز ظاهر می شوند تا فضای دکوراسیون را متعادل نموده و از سرد شدن بیش از حد آن جلوگیری می نمایند. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید اتاق خواب های زیر از همین فرایند استفاده می نمایند. در کنار تم تماما خنثی، عناصری مانند فریم و یونیت چوبی تخت خواب، همگی به رنگ روشن انتخاب شده اند تا دکوراسیون در عین سادگی بسیار زیبا و آرام بخش بنظر بیاید.

یکی از تم هایی که برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی خیلی خوب جواب می دهد، استفاده از تم سیاه و سفید است. این تم آرامش و زیبایی خاصی دارد که طبیعتا باب میل هر کسی نیست اما برای آنهایی که بدنبال نهایت سادگی و سکون هستند نمی گردد مدلی بهتر از این تم طراحی پیدا کرد. اگر از تم سیاه و سفید در دکوراسیون بهره ببرید، مطمئن باشید کوچکترین عنصر دکوری سریعا خود را نشان می دهد. تخت خواب های کنسولی، مانند آنچه در شکل زیر مشاهده می کنید برای چنین دکوراسیون های بهترین انتخاب هستند، با استفاده از این تخت خواب ها دکوراسیون اتاق اندکی آینده نگرانه نیز جلوه می نماید.

اگر فکر می کنید تم سیاه و سفید در اتاق خواب خیلی رسمی یا جدی است، بهترین جایگزین برای دکوراسیون یک اتاق خواب ساده و کمینه گرا، رنگ خاکستری است. رنگ خاکستری به چشم انسان راحت تر دیده می گردد اما برای رسیدن به یک طرح کاملا ساده و کمینه گرا باید حتی الامکان از بکاربردن رنگ های دیگر خودداری کنید اما می توانید از سایه های متفاوت رنگ خاکستری در کنار یک نورپردازی مناسب بهره ببرید. خوبی رنگ خاکستری این است که به اشیاء دکوری خیلی اجازه خودنمایی نمی دهد و همین عامل باعث می گردد برای دکوراسیون های ساده و خلوت بهترین جلوه را بنمایش بگذارند.

اما یک دکوراسیون ساده حتما نباید خلوت با فضای خالی زیاد باشد، در حقیقت اتاق خواب هایی هستند که از وسایل به مراتب بیشتری استفاده می نمایند اما بازهم ساده، تمیز و مرتب شناخته می شوند. مدل اتاق خواب زیر دقیقا همین مورد را نشان می دهد، همانطور که مشاهده می کنید این اتاق خواب نسبت به سایر اتاق خواب هایی که تا به اینجا معرفی کردیم فضای خالی کمتری دارد اما به دلیل استفاده از لوازم پرکاربرد با طراحی دقیق که هر کدام وظیفه خاصی بعهده دارند بازهم احساسی از بازی و تمیزی به بیینده منتقل می گردد. از آنجایی که همه چیز برای هدف خاصی قرار گرفته، به هیچ عنوان نمی گردد این دکورسیون را شلوغ تصور کرد.

اتاق خواب زیر را می گردد ساده ترین مدل موجود در این مطلب بحساب آورد. وجود بعضی عناصر که جزئی از معماری داخلی اتاق محسوب می شوند مانند نوار نورانی که در دیوار پشت تخت خواب اتاق زیر مشاهده می کنید، می تواند به راحتی نقش یک شئ دکوری زیبا را بدون اینکه فضا را تحت تاثیر حضور خود قرار دهد با فروتنی تمام ایفا نماید. این نوار نورانی علاوه بر زیبایی یک کاربرد بسیار مهم دارد که آن تنظیم نور و حالت اتاق خواب است، شما به راحتی با فشار دادن یک دکمه می توانید رنگ و شدت نور را به دلخواه تنظیم کنید.

در ادامه مدل های دیگر را مشاهده خواهید کرد:

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را نیز خوانده اند:

دکوراسیون اتاق کودک ایرانی با چیدمانی بسیار ساده و شیک

رنگ و طراحی اتاق خواب با چیدمانی لوکس اما ساده و امروزی

آپارتمان بسیار کوچک با چیدمان ساده و هوشمندانه در فضا

دکوراسیون خانه با رنگ روشن و شاد به روشی بسیار ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی

منبع: اتاق
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1352

به "دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی و خارجی با چیدمانی خلوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی و خارجی با چیدمانی خلوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید