دستگیری فروشندگان غیر مجاز آثار علمی خبرنگاران

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات تهران عظیم از دستگیری 3 فروشنده غیر مجوز آثار علمی خبرداد و گفت: متهمان با انتشار و فروش آثار علمی در فضای مجازی کسب درآمد می کردند.

دستگیری فروشندگان غیر مجاز آثار علمی خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران ، سرهنگ داود معظمی گودرزی شرح داد: یکی از مولفین و دارای تعدادی فراوان اثر علمی به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد، فرد یا افرادی بدون اذن و اجازه ایشان در فضای مجازی اثر های علمی وی را تبلیغ و به ازای فروش آن مبالغی را دریافت می نمایند و این امر آبرو و حیثیت و اعتبار وی لطمه وارد نموده است.

وی مطرح نمود: در تحقیقات پلیسی، مدیران کانال ها شناسایی و معین که این کانال ها بیش از 400 هزار دنبال نماینده دارد و متهمان به ازای هر یک از آثار علمی شاکی مبالغی را معین و در صورت درخواست دنبال نماینده، وی می بایست بدوا مبالغ اعلامی را واریز و در نهایت اثر علمی در اختیار وی قرار بگیرد.

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه مخفیگاه متهمان در جنوب تهران شناسایی و با هماهنگی های قضائی هر سه متهم در مخفیگاهشان دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافتند، ابراز داشت: هرسه متهم به فعالیت غیر قانونی و بدون اذن شاکی اعتراف کردند.

این مقام سایبری با بیان این که حق مالکیت هر نوع اثر علمی متعلق به شخص بوده و هیچ فردی، حق انتشار و نشر آن را ندارد، اضافه کرد: طبق قانون حمایت از حقوق مولفان، هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند متحمل تعقیب کیفری خواهد شد.

وی همچنین گفت: شهروندان می توانند درصورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک موضوع را به وسیله سایت اینترنتی پلیس فتا ناجا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع رسانی نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1675

به "دستگیری فروشندگان غیر مجاز آثار علمی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری فروشندگان غیر مجاز آثار علمی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید