خبرنگاران شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از 154 میلیون نفر رسید

به گزارش بوستان گفتگو، تهران- خبرنگاران- براساس گزارش مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا دوشنبه شب به 154 میلیون و 3 هزار نفر رسیده است.

خبرنگاران شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از 154 میلیون نفر رسید

به گزارش خبرنگاران از مرکز وب سایت آماری ورلد میتِرز (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه ای گزارش می دهد، شمار مرگ و میر دنیای کرونا به 3 میلیون و 222 هزار و 681 نفر رسیده است.

براساس این گزارش در 24 ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، 30 هزار و 701 نفر به کووید 19مبتلا شده و 312 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

آخرین آمار نشان می هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به 33 میلیون و 180 هزار و 441 نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به 591 هزار و 62 نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید 19 در آمریکا 25 میلیون و 823 هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در دنیا هستند.

به دنبال شیوع دنیای کرونا در 24 ساعت گذشته بیشترین شمار مرگ و میر در هند با سه هزار و 422 نفر و در برزیل با یک هزار و 210 نفر گزارش شده است.

بنابر اعلام سازمان دنیای بهداشت، نوع هندی ویروس کرونا به دلیل جهش مضاعف قدرت سرایت بیشتری نسبت به دیگر گونه ها دارد.

در ویروس جهش یافته هندی برای نخستین بار، دو موتاسیون (تغییرات ژنتیکی) همزمان شناسایی شده اند، پیش از این هم سابقه ترکیب متاسیون ها وجود داشته، ولی هیچ وقت به طور همزمان یک ویروس در یک ویروس ادغام نشده بود.

شرایط اپیدمی کووید 19 در هندوستان اکنون بحرانی و خطرناک توصیف شده و این اصطلاح که هندوستان زیر بار اپیدمی کرونا مدفون شده توصیف بی راهی نیست.

این گونه ویروس خطرناک در بیشتر قاره های دنیا به راحتی در حال تبدیل شدن به اکثریت جمعیت مبتلایان به کرونا است و اکنون بیش از 60 درصد مبتلایان به کرونا در هندوستان به گونه جهش یافته ویروس مبتلا شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1722

به "خبرنگاران شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از 154 میلیون نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از 154 میلیون نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید