حکم دادگاه حسینیه سعادت آباد اجرا می گردد ، حکم قلع و قمع نهایی است

به گزارش بوستان گفتگو، وزیر راه و شهرسازی در واکنش به ابلاغ حکم قلع و قمع حسینیه سعادت آباد گفت: حکم دادگاه باید اجرا گردد.

حکم دادگاه حسینیه سعادت آباد اجرا می گردد ، حکم قلع و قمع نهایی است

ایسنا نوشت: محمد اسلامی در مورد حکم قلع و قمع پروژه مسکونی سعادت آباد موسوم به حسینیه سعادت آباد اظهار کرد: بله، حکم دادگاه است و باید اجرایی گردد.

وی همچنین درباره طرح اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن و اینکه آیا اصلاحاتی را برای بالا بردن جذابیت طرح انجام می دهند یا خیر؟ گفت: جذابیت طرح اقدام ملی کامل است. خانه ها را برای مردمی می خواهیم که با توان اقتصادی خود به راحتی نمی توانند از واحدهایی که در بازار وجود دارد تامین مسکن نمایند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: طرح اقدام ملی برای خوشبخت کردن عده ای که توانمند هستند ارائه نشده، بلکه برای صاحبخانه شدن قشر متوسط به پایین است. در سراسر کشور هم این طرح آغاز شده، اراضی شناسایی شده و مراحل مختلف را طی می نماید. به هر حال زمین باید معین گردد، نقشه معین گردد، جواز ساخت اخذ گردد، قرارداد منعقد گردد تا وارد فاز اجرایی شویم. در همه این فرآیندها از آماده سازی تا ساخت و ساز هم اکنون بیش از 180 هزار واحد در دست اجراست.

اسلامی که در حاشیه آزمون ورود به حرفه متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی در دانشگاه علم و صنعت سخن می گفت، درباره زمان آغاز به کار شورای مرکزی جدید سازمان نظام مهندسی اظهار کرد: سر زمان قانونی، افراد جدید را معرفی می کنیم.

وی اظهار کرد: آزمون ورود به حرفه مهندسی بر اساس قانون سالی دو مرتبه برگزار می گردد که حدود 300 هزار نفر در آن شرکت می نمایند. سال جاری هم در هفت رشته این آزمون برگزار شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای ما مهم است که اقدامات فنی در ساختمان ها رعایت گردد، گفت: باید بحث ایمنی و کیفیت را در کشور نهادینه کنیم؛ بنابراین مهندسان نیازمند دانش و صلاحیت هستند و باید رتبه لازم را در این زمینه به دست بیاورند.

اسلامی گفت: آزمون به صورت دسترسی آزاد به کتاب برگزار می گردد، زیرا مهم این است که این افراد درک درستی از مسائل داشته باشند و ملاک صرفا محفوظات نیست. هر کس بتواند نیمی از سوالات را پاسخ دهد نمره قبولی کسب می نماید. با این حال بسیاری افراد نمره لازم را به دست نمی آورند.

اسلامی ادامه داد: مردم باید از یک پشتوانه مهندسی خوبی برخوردار شوند و صاحب بناهایی باشند که کم هزینه و پایدار باشد.

وی درباره افراد شرکت نماینده در آزمون گفت: حدود 25 درصد شرکت نمایندگان، خانم و 75 درصد آقا هستند. خانم ها بیشتر در رشته معماری و شهرسازی متمرکز شده اند.

به گزارش ایسنا، ماجرای برج سعادت آباد موسوم به حسینیه سعادت آباد (هیات بنی فاطمه) از زمانی آغاز شد که سال 1386 و بنا به گفته بعضی مسوولان سابق، افرادی با موضوع یکی از نمایندگان مجلس زمین 3000 متری دولتی را به قصد ساخت حسینیه گرفتند اما حسینیه نساختند؛ زمین را فروختند و رفتند. البته اعضای هیات بنی فاطمه سعادت آباد مدعی هستند که ابتدا قرار بود زمین برای ساخت حسینیه به هیات آنها داده گردد اما یک وقفه کوتاه در پیگیری موضوع همان و واگذاری زمین به نماینده مجلس و دوستانش همان. حالا اعضای هیات بنی فاطمه به جای این زمین مجبور هستند هیات عزاداری امام حسین (ع) را در پارکی نزدیک همان زمین برپا کند.

مع الوصف، فرد یا افرادی که زمین را در سال 1386 خریداری نموده اند، در سال 1392 از شهرداری وقت منطقه 2 تهران مجوز ساخت مجتمع مسکونی گرفته اند، مجوزی که شهردار کنونی منطقه 2 تهران آن را غیرمتعارف خوانده است. حالا دو قطعه از سه قطعه را به پیشرفت حدود 70 درصد و یک قطعه را به پیشرفت حدود 30 درصد رسانده اند؛ اما پس از کش و قوس های فراوان و شکایت مدعی العموم، ابطال سند، ابطال قرارداد، خلع ید از پلاک ثبتی و قلع و قمع بنای 3000 متری سعادت آباد، موسوم به حسینیه سعادت آباد طی دو رای جداگانه به ترتیب در روزهای 7 مردادماه برای یک قطعه و سپس 15 مردادماه 1398 برای دو قطعه دیگر صادر شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 509

به "حکم دادگاه حسینیه سعادت آباد اجرا می گردد ، حکم قلع و قمع نهایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم دادگاه حسینیه سعادت آباد اجرا می گردد ، حکم قلع و قمع نهایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید