تکواندو قهرمانی آسیا، تاریخ سازی بانوان با کسب عنوان نایب قهرمانی، ضعیف ترین نتیجه تکواندو مردان در 19 سال اخیر

به گزارش بوستان گفتگو، در خاتمه رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا، تیم ملی بانوان کشورمان با کسب شش مدال رنگارنگ توانست برای نخستین مرتبه بر سکوی نایب قهرمانی قاره کهن بایستد.

تکواندو قهرمانی آسیا، تاریخ سازی بانوان با کسب عنوان نایب قهرمانی، ضعیف ترین نتیجه تکواندو مردان در 19 سال اخیر

به گزارش خبرنگاران، روز سرانجامی از بیست وچهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا 2021 امروز (جمعه- 28 خردادماه) پیگیری شد و با کسب یک مدال نقره پفراینده حضور نمایندگان کشورمان در این مسابقات بسته شد.

در رقابت های بانوان و در وزن 67- کیلوگرم، ملیکا میرحسینی در گام نخست با نتیجه 21 بر یک از سد لیلا دلو از فیلیپین گذشت و در ادامه در مرحله نیمه نهایی با رجحان 16 بر 5 مقابل مرام فتناسی از قطر به دیدار نهایی رسید.

میرحسینی در دیدار نهایی به مصاف جولیانا الصادق قهرمان بازی های آسیایی و نایب قهرمانی آسیا از اردن رفت و با نتیجه 16 بر 4 مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید.

در رقابت های بخش مردان، سروش احمدی نایب قهرمان تکواندو جهان پس از استراحت در دور نخست رقابت های وزن 63- کیلوگرم، در مرحله یک چهارم با نتیجه 15 بر 11 مغلوب چینزورینگ داشداوا از مغولستان شد و در تداوم فرایند ضعیف خود پس از حذف از تورنمنت بلغارستان، در این مسابقات نیز حذف شد.

مهران برخورداری دیگر نماینده کشورمان در رقابت های وزن 80- کیلوگرم، پس از رجحان 17 بر 4 مقابل رحیم ادیلخانوف از قزاقستان، با نتیجه 20 بر 13 در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب نیکیتا رافالوئیچ دارنده دو مدال نقره جهان و مدال طلای بازی های آسیایی از ازبکستان شد و از دور مسابقات کنار رفت.

همچنین در رقابت های امروز، قرار بود سینا بهرامی و یلدا ولی نژاد که از طریق مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی سهمیه حضور در قهرمانی آسیا را کسب کرده بودند، در اوزان 63- کیلوگرم مردان و 67- کیلوگرم دختران به روی شیاپ چانگ بفرایند، اما از حضور در مسابقات انصراف دادند.

با سرانجام کار نمایندگان کشورمان، تیم ملی مردان با کسب یک مدال طلا (سجاد مردانی)، یک مدال نقره (امیرمحمد بخشی) و یک مدال برنز (آرمین هادی پور) و ارائه عملکردی ضعیف به کار خود سرانجام داد و بر سکوی سومی ایستاد.

در بخش بانوان نیز تیم کشورمان پیروز به کسب یک مدال طلا (نگار اسماعیلی)، یک مدال نقره (ملیکا میرحسینی) و چهار مدال برنز (غزل سلطانی، ناهید کیانی، پریسا جوادی و زهرا پور اسماعیل) شد.

در این مسابقات تکواندو ایران یک مدال نقره (حسین لطفی) و سه مدال برنز (مهدی جلالی، زینب اسماعیلی و فرشته خزایی) دیگر نیز کسب کرد، اما با توجه به اینکه این نفرات سهمیه حضور در قهرمانی آسیا را از طریق جام ریاست فدراسیون جهانی کسب کرده بودند، مدال های آنها در جدول توزیع مدال ها محاسبه نخواهد شد.

در سرانجام این دوره رقابت ها، تیم ملی تکواندو بانوان کشورمان که تا به امروز پیروز به کسب سکو در رقابت های قهرمانی آسیا نشده بود، در این دوره تاریخ سازی کرد و با یک مدال طلا، یک نقره، چهار برنز و 265 امتیاز عنوان نایب قهرمانی قاره کهن را به خود اختصاص داد.

هوگوپوشان کره جنوبی با سه مدال طلا، دو نقره، یک برنز و 502 امتیاز قهرمان شدند، ویتنام با یک مدال طلا، یک نقره و 178 امتیاز عنوان سومی را کسب کرد و اردن با یک مدال طلا و 128 امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی بانوان نیز عنوان بهترین مربی را به خود اختصاص داد.

در بخش مردان کره جنوبی با دو مدال طلا، دو نقره، یک برنز و 381 امتیاز قهرمان شد، ازبکستان با یک مدال طلا، چهار برنز و 239 امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد و اردن با یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و 207 امتیاز در رده چهارم قرار گرفت. این در حالی است که تیم ملی تکواندو مردان ایران در 9 دوره قبلی مسابقات قهرمانی آسیا پیروز به کسب چهار عنوان قهرمانی و پنج عنوان نایب قهرمانی شده بود و در این دوره ضعیف ترین نتیجه 19 سال اخیر خود را کسب کرد.

بیست وچهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا 2021 با حضور 189 تکواندوکار از 21 کشور از روز چهارشنبه 26 خرداد ماه در بیروت آغاز شد و امروز به سرانجام رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1793

به "تکواندو قهرمانی آسیا، تاریخ سازی بانوان با کسب عنوان نایب قهرمانی، ضعیف ترین نتیجه تکواندو مردان در 19 سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندو قهرمانی آسیا، تاریخ سازی بانوان با کسب عنوان نایب قهرمانی، ضعیف ترین نتیجه تکواندو مردان در 19 سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید