تعطیلی مدارس هزینه های جبران ناپذیری بر جامعه تحمیل می کند، تمهیدات بازگشایی مدارس

به گزارش بوستان گفتگو، سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هدف ما بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس است، گفت: آموزش و پرورش برای اینکه بتواند مدارس کشور را بازگشایی کند نیازمند همکاری و همراهی مردم، دستگاه ها و نهادهای مختلف است.

تعطیلی مدارس هزینه های جبران ناپذیری بر جامعه تحمیل می کند، تمهیدات بازگشایی مدارس

به گزارش خبرنگاران، نهصد و نود و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه ابتدا اعضای شورای عالی نظرات، دیدگاهها و پیشنهادهای خود را درباره مسائل مختلف آموزش و پرورش بیان نمودند.

در ادامه دکتر محمود امانی طهرانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با آرزوی موفقیت برای کاظمی در سمت سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش یک سرمایه ملی است که در تمامی جنبه های مختلف جامعه حضور موثر و تاثیرکذاری دارد.

وی با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در بازگشایی مدارس، اضافه نمود: مدرسه قلب تپنبده جامعه برای حرکت به سوی توسعه و پیشرفت است، اکنون در دنیا مدارس آخرین گزینه برای تعطیلی و مقابله با بیماری کرونا هستند.

امانی طهرانی با اشاره به اینکه برای بازگشایی ایمن مدارس باید چاره اندیشی شود، اظهار کرد: کرونا فرایند آموزش و پرورش دنیا را تغییر داده است، چاره ای نداریم جز با طراحی الگوی مناسب و بومی به سمت همراهی با این تغییر و بازگشایی تدریجی مدارس برویم.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در سرانجام گفت: در باب بازگشای مدارس باید به مدرسه اختیارات لازم داده شود و عوامل سهیم در بازگشایی مدارس مانند فرهنگیان، اولیای دانش آموزان، متخصصان وزارت بهداشت و... بکار گرفته شوند تا آغاز سال تحصیلی ایمن و بدون دغدغه ای برای دانش آموزان داشته باشیم.

در ادامه این جلسه دکتر علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به نزدیکی ایام بازگشایی مدارس گفت: اکنون تمام تمرکز ما بر روی بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس کشور است تا بتوانیم با آرامش خاطر سال تحصیلی نو را آغاز کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس است، اضافه نمود: آموزش و پرورش برای اینکه بتواند مدارس کشور را بازگشایی کند نیازمند همکاری و همراهی مردم، دستگاه ها و نهادهای مختلف است، نقش رسانه ها برای اقناع مردم و وزارت بهداشت به خاطر واکسینه کردن فرهنگیان برای آغاز سالی نو بدون تنش و دغدغه، خیلی مهم و موثر است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس هزینه های جبران ناپذیری بر جامعه تحمیل می کند، گفت: از همه همکاران عزیز تقاضا می کنم با همکاری و مشارکت همدیگر آغازگر سالی توام با آرامش و ایمنی برای دانش آموزان و خانواده ها باشند.

کاظمی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی برای بازگشایی مداس، بیان نمود: یکی از مهم ترین برنامه ها و استراتژی های ما اکنون در آموزش و پرورش، تمرکز بر بازگشایی مدارس است که ان شاء الله باید کاری کنیم دغدغه خانواده ها، فرهنگیان و مسئولان در این باره کاهش پیدا کند.

وی شرح داد: آغاز سال تحصیلی همزمان با آغاز دولت سیزدهم است، دولت مردمی که رئیس جمهور آن فردی عدالت خواه و عدالت محوراست و تلاش می کند تبعیض و نابرابری را در همه جنبه های مختلف زندگی مردم از بین ببرد و این امر با همکاری و همراهی مردم ان شاء الله امکان پذیر خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: رئیس جمهور به نام رئیس شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرده اند در جلسات شورای عالی شرکت می کند؛ رئیس جمهور می خواهد از نزدیک در جریان فعالیت ها، مسائل و مسائل آموزش و پرورش قرار بگیرند. این یک فرصت است تا بتوانیم از ظرفیت های دولت برای بهبود فرایند آموزش و پرورش استفاده کنیم.

کاظمی ابرازکرد: برای آغاز سال تحصیلی نو تمهیدات و اقدامات خوبی اجرا شده است از جمله؛ آغاز بکار مدرسه تلویزیونی ایران، استفاده از تمامی ظرفیت های شبکه شاد، حضور تدریجی و آرام دانش آموزان در مدارس، پیش بینی پروتکل های بهداشتی، واکسیناسیون فرهنگیان و تاکید بر تمرکززدایی و واگذاری اختیارات بیشتر به استانها و مدارس کشور از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه در دنیا کمتر کشوری مدارسش را تعطیل می کند، شرح داد: جبران هزینه های تعطیلی مدارس و عدم حضور دانش آموزان در آن باعث افزایش هزینه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در آینده برای جامعه شده و عوارض جبران ناپذیری را در پیدا خواهد داشت که سالها زمان می برد تا آنها را از بین ببریم.

کاظمی با اشازه به اینکه سرنوشت جامعه به سرنوشت مدارس گره خورده است، اضافه نمود: چاره ای نداریم بجز با ایمن سازی مدارس، رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و همراهی و مشارکت جامعه به سوی بازگشایی مدارس برویم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سرانجام از معاونان و همکاران عزیز فرهنگی سراسر کشور برای بازگشایی مدارس ایمن و بدون دغدغه برای دانش آموزان و آسایش خاطر خانواده های آنان، درخواست کمک کرد و گفت: این امر فقط با همراهی، همکاری و مشارکت همه شما عزیزان امکان پذیر است.

در ادامه این جلسه، الگوی بازگشایی مدارس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش؛ در این جلسه دکتر سید حسن امامی رضوی نماینده وزارت بهداشت در شورای عالی آموزش و پرورش، گزارشی از فرایند واکسیناسیون فرهنگیان و عواقب و اثرات تعطیلی مدارس ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1883

به "تعطیلی مدارس هزینه های جبران ناپذیری بر جامعه تحمیل می کند، تمهیدات بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی مدارس هزینه های جبران ناپذیری بر جامعه تحمیل می کند، تمهیدات بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید