تأسیس اقامت گاه بوم گردی مشوق حفظ خانه ها و بناهای تاریخی است

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر یک اقامت گاه بوم گردی در شهرستان چناران گفت: تأسیس اقامت گاه در گل مکان، باعث شده است که مردم این شهر برای تأسیس اقامت گاه های دیگر و حفظ خانه های قدیمی خود اقدام نمایند.

تأسیس اقامت گاه بوم گردی مشوق حفظ خانه ها و بناهای تاریخی است

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

مهلا مهربانی نژاد در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد اقامت گاه بوم گردی تازه تأسیس خود، اعلام کرد: بنای این اقامت گاه که قدمت آن حدود 60 سال است در گل مکان قرار گرفته است و روزانه تا سقف 50 نفر ظرفیت دارد اما ظرفیت کف خواب آن حدود 20 تا 25 نفردر چهار اتاق با ظرفیت پنج نفر است.

وی اضافه نمود: به دلیل این که همسر من مدرس زبان انگلیسی و فارسی هستند وبرای مصاحبه های خود، با گردش گران، کلاس انگلیسی یا فارسی برگزار می نمایند؛ با فضای گردش گری آشنا بودند و لذا تصمیم گرفتیم در ملکی که در این منطقه داشتیم و استفاده زیادی از آن نمی شد، اقامت گاه تأسیس کنیم.

مدیر اقامت گاه بوم گردی شهرستان چناران ادامه داد: بیش تر مهمانان این اقامت گاه از شهرهای ایران هستند؛ اما به دلیل ارتباط همسرم با گردش گران خارجی، تعدادی مهمان از کشورهای خارجی نیز برای اسکان به این اقامت گاه می آیند؛ و این ارتباط نیز یکی از دلایل تصمیم ما برای تأسیس اقامت گاه است.

مهربانی نژاد تشریح کرد: یکی از دلایلی که گل مکان را برای این کار انتخاب کردیم وجود این خانه قدیمی در این مکان بود؛ هم چنین، علی رغم درخواست های زیادی که گردش گران برای تأسیس اقامت گاه در این منطقه داشتند، هیچ مکانی برای اسکان آن ها وجود نداشت و زمانی که ما این طرح را مطرح کردیم؛ میراث فرهنگی از این پیشنهاد خیلی استقبال کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به این که ما به عنوان شغل دوم مشغول این کار هستیم و فقط تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی در این اقامت گاه حضور داریم؛ خوش بختانه استقبال نسبی خوبی از این اقامت گاه بوم گردی شده است و تقریباً هر هفته مهمان داشته ایم.

مدیر اقامت گاه بوم گردی شهرستان چناران مطرح کرد: ما برنامه های بلندمدتی برای ماندگاری گردش گر در این منطقه داریم؛ به طوری که یکی از برنامه های ما تأسیس اقامت گاه بوم گردی دیگری نزدیک چشمه سبز و در محل قرار دریافت چادرهای عشایری، است. این اقدامات ممکن است باعث احداث راستا دست رسی به چشمه سبز توسط شهرداری و فرمان داری شهر گل مکان گردد.

مهربانی نژاد افزود: ما برای معرفی این اقامت گاه به وسیله پیج های اینستاگرام، کانال های بوم گردی و هم چنین سایت های مربوط به رزرو آنلاین اقامت گاه های بوم گردی اقدام نموده ایم؛ به علاوه سایتی مخصوص این اقامت گاه در حال آماده شدن است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 685

به "تأسیس اقامت گاه بوم گردی مشوق حفظ خانه ها و بناهای تاریخی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأسیس اقامت گاه بوم گردی مشوق حفظ خانه ها و بناهای تاریخی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید