بیشتر مناطق کشور در روز طبیعت بارانی می گردد

به گزارش بوستان گفتگو، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی گفت در روز طبیعت بیشتر مناطق کشور به جز بخش هایی از جنوب و جنوب شرق، شاهد بارش باران بهاری خواهند بود.

بیشتر مناطق کشور در روز طبیعت بارانی می گردد

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، اکنون در بعضی مناطق غربی استان اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد، بارش باران گزارش شده است.

براساس این گزارش، بارش ها در بخش هایی از چهارمحال و بختیاری، ،کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان و همچنین استان لرستان از شدت بیشتری برخوردار است.

همچنین بارش ها به شکل رگبار، گاهی با رعد و برق و وزش شدید باد موقت خواهد بود.

براساس این گزارش، برای فردا (شنبه) نیز بارش ها را در سطح کشور خواهیم داشت و در بخش های شمال غرب، شمال، شمال شرق، شرق و حتی بخش هایی از جنوب کشور در بخش هایی از استان فارس، جنوب اصفهان و بخش هایی از استان کرمان شاهد بارش باران خواهیم بود.

این سازمان برای روز یکشنبه 15 فروردین پیش بینی کرد که در بخش های شمال غرب، شمال، شمال شرق و شرق کشور بارش باران را داشته باشیم. برای روزهای دوشنبه و سه شنبه 16 و 17 فروردین نیز غالب مناطق کشور از جوی نسبتا آرام و پایدار برخوردار خواهند بود.

اما نکته اعلام سازمان هواشناسی در باره وزش باد شدید در بخش هایی از کشور است که برای امروز (آدینه) در نیمه غربی و بخش های مرکزی کشور شاهد وزش این بادهای شدید هستیم که در نواحی مرکزی تر و جنوبی تر، گاهی با خیزش گرد و خاک همراه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، فردا شنبه در استان مرکزی، قم، اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شرقی لرستان، نیمه شمالی کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، سمنان، نیمه جنوبی تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان وزش باد شدید با سرعت 80 تا 110 کیلومتر برساعت را خواهیم داشت.

وزش این بادهای شدید، موجب خسارت به تاسیسات شهری و روستایی، خیزش و توفان گردوخاک و کاهش دید و کیفیت هوا، آسیب به سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، آسیب به دکل های برق، سقوط اجسام از ارتفاع به ویژه در کارگاه های ساختمانی، شکستن درختان فرسوده و کولاک برف در کوهستان های برفگیر خواهد شد.

این سازمان، برای امروز در شمال شرق کشور افزایش محسوس دما و برای فردا شنبه، در بخش های شمال غرب و نواحی مرکزی کشور، کاهش دما را پیش بینی کرد.

آسمان پایتخت امروز قسمتی ابری و در بعدازظهر همراه با افزایش ابر گاهی رگبار باران پیش بینی می گردد، بیشینه و کمینه دمای امروز تهران 24 و 16 درجه خواهد بود.

امروز و فردا شنبه در شمال شرق و شرق کشور دما 7 تا 15 درجه افزایش می یابد. فردا در نیمه غربی و مرکز کشور نیز دما بین 5 تا 8 درجه کاهش می یابد.

روز یکشنبه در شرق و شمال شرق شاهد کاهش دما بین 8 تا 15 درجه خواهیم بود.

امروز اهواز با بیشینه دمای 35 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و سنندج با کمینه دمای صفر درجه سردترین مراکز استان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1659

به "بیشتر مناطق کشور در روز طبیعت بارانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشتر مناطق کشور در روز طبیعت بارانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید