برنامه ریزی برای برطرف مشکل کمبود پرستار در مرکزی مدنظر قرار گیرد

به گزارش بوستان گفتگو، علی اکبر کریمی روز شنبه در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار در اراک گفت: در حوزه سلامت نقش پرستار به عنوان کسی که در خط مقدم ارائه خدمات درمانی است، بسیار مهم و اساسی است و کوشش آنها از اهمیت شایان توجه برخوردار است.

برنامه ریزی برای برطرف مشکل کمبود پرستار در مرکزی مدنظر قرار گیرد

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس اضافه کرد: هم اکنون در استان مرکزی نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در استان 0.9 می باشد، در حالی که این عدد در کشور 1.8 است، یعنی در واقع ما با نیمی از میزان پرستار مورد احتیاج، دو برابر خدمت ارائه می دهیم.

کریمی اعلام کرد: این موضوع فشار مضاعفی را به پرستاران وارد می نماید و احتیاج است این کسری پرستار در واحدهای درمانی هرچه سریعتر پیگیری و برطرف گردد تا شاهد خدمات باکیفیت تر در حوزه بهداشت و درمان باشیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطرنشان ساخت: از سوی دیگر پرداخت معوقات و مطالبات پرستاران از دغدغه های جدی این حوزه است که باید در اولویت قرار گیرد. هم اکنون در استان مطالبات پرستاران به نسبت از پزشکان بیشتر است و این معوقات فشار زیادی را در معیشت پرستاران وارد می نماید.

وی توضیح داد: توجه به اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری لازم و لازم است، علیرغم اینکه این قانون در مجلس تصویب شده، ولی همچنان به طور کامل اجرا نشده و بایستی این موضوع به عنوان مطالبه برحق جامعه پرستاران به طور جدی دنبال گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 144

به "برنامه ریزی برای برطرف مشکل کمبود پرستار در مرکزی مدنظر قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای برطرف مشکل کمبود پرستار در مرکزی مدنظر قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید