بازگشت رونق فراوری به یک کارخانه در بندرگز پس از 10 سال

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: پس از یک دهه، فراوری در یکی از کارخانه های شهرک صنعتی بندرگز از سر گرفته شد.

بازگشت رونق فراوری به یک کارخانه در بندرگز پس از 10 سال

به گزارش بوستان گفتگو به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان امروز در مراسمی که کارگران این کارخانه به مناسبت فراوری دوباره برگزار کردند، اظهار کرد: دستگاه قضایی به ویژه در دوره تحول، نگاه ویژه ای برای یاری به رونق فراوری دارد و به همین منظور سال جاری، سرکشی و بازدید از کارخانه ها و شهرک های صنعتی استان را برای برطرف موانع فراوری، افزایش داده ایم.

وی با اشاره به این که کارگران و فراورینمایندگان در خط مقدم جهاد اقتصادی هستند، اضافه نمود: مسئولان دستگاه های اجرایی برای یاری به این افراد به جلسه در دفاتر کارشان بسنده ننمایند و باید با ورود میدانی به موضوع، از نزدیک مسائل را آنالیز و برای برطرف آن چاره اندیشی نمایند.

رئیس کل دادگستری گلستان اعلام کرد: امروز این کارخانه که از 10 سال قبل به علت مسائل اقتصادی، تعطیل و کارگران آن خانه نشین شدند، خوشبختانه با یاری های دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی، شاهد فراوری دوباره است.

هاشمیان گفت: امروز 80 کارگر در این کارخانه مشغول به کارند و با افزایش فراوری این تعداد بیشتر هم خواهد شد.

وی توضیح داد: بر اساس اعلام شرکت شهرک های صنعتی استان از 67 واحد فراوریی مستقر در شهرک صنعتی بندرگز، 34 واحد یعنی معادل 51 درصد فعالند و بقیه واحدها تعطیل هستند.

هاشمیان ادامه داد: رئیس دادگستری و دادستان شهرستان بندرگز را مکلف نموده ایم صاحبان همه واحد های فراوریی تعطیل در این شهرک صنعتی را دعوت و در کارگروه ستاد اقتصادی مقاومتی این شهرستان مسائل آنان را آنالیز و برای برطرف مسائل آنان چاره اندیشی نمایند.

رئیس کل دادگستری گلستان اعلام نمود: پس از برطرف مشکل واحد های فراوریی، باید برای یاری به واحدهای فراوریی فعال هم اقدام نمایند تا ظرفیت فراوری خود را افزایش دهند.

وی گفت: همان طور که بارها به همه دادستان ها و واحدهای اجرایی ثبت اعلام نموده ایم هیچ کارخانه یا ابزار و وسایل فراوری در استان نباید توقیف گردد. رونق فراوری به اقتصاد منطقه یاری می نماید و علاوه بر کاستن از میزان جرایم، بستر را برای جذب سرمایه گذار و گردشگر هم فراهم می نماید.

از شروع سال تا کنون چهار واحد فراوریی تعطیل استان با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، فراوری دوباره را از سرگرفته اند که با فعالیت این واحدها 370 کارگر بیکار شده دوباره مشغول به کار شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 424

به "بازگشت رونق فراوری به یک کارخانه در بندرگز پس از 10 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت رونق فراوری به یک کارخانه در بندرگز پس از 10 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید