این غذاها را در سفر نخورید

به گزارش بوستان گفتگو، سامانه بهداشت 190 به صورت شبانه روزی می تواند پذیرای شما باشد تا اگر در اماکن عمومی و سرویس های بهداشتی بین راهی با مواردی برخوردید، با یک تماس با آنها در میان بگذارید.

این غذاها را در سفر نخورید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، محراب آقازاده با اشاره با اینکه مهمترین مسئله، توجه به منبع آب مصرفی و بر حذر بودن از مصرف آب های غیرمطمئن است، گفت: بهتر است مردم غذاهایی را که با خود در طول سفر به همراه دارند، نیم پز نشده باشند و توصیه می شود از همان ابتدا غذا را کامل بپزید یا در مقصد اقدام به پخت آن کنید.

وی اضافه نمود: غذاهایی مثل کتلت و کوکو یا تخم مرغ پخته برای سفر مناسب هستند و غذاهایی مثل الویه، کباب کوبیده، کالباس، سوسیس و مواد غذایی آبکی مانند انواع خورشت ها بسیار حساس و فسادپذیر هستند.

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت ادامه داد: می توان برای حفظ زنجیره سرمایی برای نگهداری مواد غذایی بالقوه خطرناک مانند موادغذایی با پایه شیر و لبنیات، تخم مرغ، گوشت ماهی و طیور از یخچال های یونولیتی در طول سفر استفاده کرد.

آقازاده در ادامه شرح داد: در صورت مجبور شدن به تهیه غذا از رستوران های بین راهی به بهداشت محیط رستوران، لباس کار کارکنان و نظافت عمومی مکان توجه کنند.

وی اضافه نمود: مردم باید به رنگ گوشت کباب کوبیده عرضه شده توجه کرده و در صورتی که به رنگ قرمز بود از مصرف آن به علت عدم پخت کافی اجتناب کنند.

آقازاده در پایان شرح داد: در صورتیکه در سفر خود با مشکل عدم رعایت نظافت در اماکن عمومی و بین راهی یا سرویس های بهداشتی موجود در اماکن متبرکه، پمپ بنزین ها یا نمازخانه های بین راهی برخورد داشتند، موارد را با سامانه بهداشت 190 که به صورت شبانه روزی در خدمت هموطنان گرامی است، اعلام کنند تا در اسرع وقت این مسئله توسط کارشناسان بهداشت محیط منطقه رسیدگی شود.

منبع: سلامت نیوز

منبع: همگردی
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 418

به "این غذاها را در سفر نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این غذاها را در سفر نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید