انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به میزبانی ایران خدشه ای وارد گردد، ما باید در AFC قاطعانه برابر این تصمیم ها بایستیم

به گزارش بوستان گفتگو، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نسبت به تصمیم کنفدراسیون آسیا درباره میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان واکنش نشان داد.

انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به میزبانی ایران خدشه ای وارد گردد، ما باید در AFC قاطعانه برابر این تصمیم ها بایستیم

به گزارش محمدحسن انصاری فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در تبادل نظر با رادیو درباره تصمیم AFC مبنی بر دریافت حق میزبانی از تیم های ایرانی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا گفت: این خبر ساعت 15 امروز ما رسید و ما هم بلافاصله اطلاعیه ای صادر کردیم. با توجه به اینکه ایران امن ترین کشور در خاورمیانه و غرب آسیا است، اجازه نمی دهیم که به میزبانی ایران خدشه ای وارد گردد.

او افزود: ایران با امنیت کامل از تمام تیم های لیگ قهرمانان آسیا میزبانی نموده و برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا که با همکاری همه مسئولان انجام شد، گواه همین موضوع است. همان روز هم AFC تقدیر کرد و به هیچ وجه با این موضوع کنار نمی آییم و اجازه نمی دهیم به میزبانی تیم های ایرانی خدشه ای وارد گردد. درباره باشگاه پرسپولیس هم باید بگوییم که یک بار برابر عربستانی ها کوتاه آمدیم و اگر الان هم کوتاه بیاییم بحث های دیگری را مطرح می نمایند و این ها بیشتر سیاسی است و متاسفانه AFC وارد مباحث سیاسی شد.

انصاری فرد ادامه داد: باید در این مورد آنالیز بیشتری صورت بگیرد، اما موضع ما این است که ایران کشور امنی است و ما اجازه نمی دهیم که بحث های سیاسی وارد گردد و به هیچ وجه زیر بار این قضیه نمی رویم. ما باید در AFC قاطعانه برابر این تصمیم ها بایستیم تا توجیه شوند که تیم های استقلال و پرسپولیس در آسیا از لحاظ هواداری با هیچ تیم دیگری قابل مقایسه نیستند. اگر من بودم پبشنهاد می دادم با حضور نمایندگان باشگاه های ایرانی این جلسات برگزار و تصمیم گیری گردد. بحث بانوان هم قابل تعامل است و می گردد درباره آن در AFC بحث کرد، ولی اینکه بخواهند یک طرفه جلو بروند و هیچ مدافعی نباشد، بحث برانگیز است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: AFC اگر احساس کند پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهر خودرو در مسابقات شرکت نمی نمایند، ضربه جبران ناپذیری خواهد خورد. اگر این اتفاق بیفتد و ما کناره گیری کنیم، AFC حتما جلساتی را خواهد گذاشت که از آن جلوگیری کند. پرسپولیس که پر طرفدارترین تیم آسیا است، یک وزنه محسوب می گردد و اگر ما کناره گیری کنیم AFC شرایط خوبی را نخواهد داشت.

وی در خصوص اینکه ملاقات با عربستانی ها در زمین ثالث برگزار می گردد، گفت: ما یک بار درباره بحث عربستانی ها کوتاه آمدیم و امروز این موضوع را مطرح کردند و فردا هم پای شان را جلوتر می آورند و ما باید جلوی این مسائل بایستیم. عربستانی ها با خرج کردن دلار های خیلی زیاد در AFC نفوذ می نمایند. من شنیدم هندی ها هم با عربستانی ها همراه شدند، چون مسائل اقتصادی را به هندی ها تزریق کردند، اما باید جلوی این بایستیم.

مدیرعامل پرسپولیس در انتها گفت: سلطانی فر چند روز پیش گفته بود که ما تضمین امنیت کامل را در کشورمان می دهیم و خواهان این هستیم که بازی ها با میزبانی خودمان انجام گردد. اما بحثی که AFC دارد این است که با خود فدراسیون فوتبال طرف است. اعتقاد من این است فدراسیون فوتبال باید قبل از این داستان ها رایزنی می کرد. چون طرف حساب AFC فدراسیون فوتبال است و اعتقاد دارد فدراسیون فوتبال باید از دولت جدا باشد. بعد از فدراسیون فوتبال هم باشگاه های باید مواضع قاطعانه داشته باشند و اجازه ندهند که بحث های سیاسی و شیطنت ها باعث گردد ما از میزبانی محروم شویم. آن هم با هوادارانی که تاریخ نشان داده هواداران ما بیشترین تعداد را در لیگ قهرمانان آسیا داشته اند، بنابراین ما باید قاطعانه و همدل برابر این تصمیم ظالمانه بایستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 773

به "انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به میزبانی ایران خدشه ای وارد گردد، ما باید در AFC قاطعانه برابر این تصمیم ها بایستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصاری فرد: اجازه نمی دهیم به میزبانی ایران خدشه ای وارد گردد، ما باید در AFC قاطعانه برابر این تصمیم ها بایستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید