اعلام شرایط اضطراری در سراسر قرقیزستان و پایتخت ازبکستان

به گزارش بوستان گفتگو، در سراسر قرقیزستان برای ممانعت از شیوع ویروس کرونا، شرایط اضطراری اعلام شده و پاسگاه های ویژه تردد به شهرها را کنترل می نمایند و حرکت کلیه وسایل حمل و نقل عمومی در پایتخت ازبکستان هم از امروز ممنوع شده است.

اعلام شرایط اضطراری در سراسر قرقیزستان و پایتخت ازبکستان

به گزارش گروه بین الملل بوستان گفتگو به نقل از روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، دولت قرقیزستان گفت که در رابطه با شیوع عفونت ویروس کرونا، در سراسر این جمهوری ، شرایط اضطراری به اجرا گذاشته شده است.

طبق اظهارات محمدقلی ابوالقاضی یف نخست وزیر قرقیزستان در نشست ویژه کابینه وزراء ، شرایط اضطراری در کشور برای مدت یک ماه از تاریخ 22 مارس (سوم فروردین) اعمال می گردد. این اقدام دولت به توصیه شورای امنیت صورت گرفته است.

پاسگاه های کنترل عبور و مرور در پایتخت قرقیزستان و مراکز مناطق مستقر خواهند شد. مسئولان همچنین نحوه تحویل کالاهای اساسی و داروها ، پروازهای داخلی ، عملیات حمل و نقل عمومی ، فعالیت فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها را تحت نظارت دقیق خواهند داشت.

روز شنبه وزارت بهداشت قرقیزستان از افزایش بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به 12 نفر اطلاع داد.

حرکت وسایل حمل و نقل عمومی در تاشکند به خاطر شیوع کرونا ممنوع شد

کمیسیون ویژه تشکیل شده برای جلوگیری از ورود و گسترش ویروس کرونا در جمهوری ازبکستان، گفت که بر اساس تصمیمات اتخاذ شده ، فعالیت وسایل حمل و نقل عمومی در تاشکند، پایتخت ازبکستان از تاریخ 22 مارس 2020 ، (روز یکشنبه سوم فروردین ماه) به دلیل شیوع بیماری همه گیر COVID-19 به طور موقت متوقف شده است.

بدین ترتیب از امروز حرکت وسایل نقلیه عمومی (اتوبوس ها ، مترو و تاکسی های راستا ثابت) به طور موقت بدون در نظر دریافت شکل مالکیت آنها در تاشکند ممنوع خواهد بود.

دفتر شهرداری پایتخت ازبکستان گفت که به جای وسایل حمل و نقل عمومی ، تاکسی های ویژه ضد عفونی شده از طرف مرکز بهداشت رفاه بهداشتی تاشکند در شهر تردد خواهند داشت. کارمندان مراکز پزشکی نیز با استفاده از اتوبوس های ضد عفونی شده به بیمارستان ها و درمانگاه ها حمل و نقل خواهند شد. رانندگان این وسایل نیز روزانه از لحاظ سلامتی چک شده و گواهینامه روزانه برای آنها صادر خواهد شد.

در ازبکستان تا به امروز 41 مورد عفونت ویروس کرونا ثبت شده است. اطلاعاتی در خصوص مرگ هیچیک از مبتلایان گزارش نشده است.

روسیه از تاریخ 17 مارس (27 اسفند) کلیه ارتباطات هوایی و ریلی خود را با جمهوری های قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان را به دلیل شیوع ویروس کرونا قطع کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 969

به "اعلام شرایط اضطراری در سراسر قرقیزستان و پایتخت ازبکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شرایط اضطراری در سراسر قرقیزستان و پایتخت ازبکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید