اسرار پنهان تایتانیک که شاید ندانید!

به گزارش بوستان گفتگو، کشتی تایتانیک در 15 آوریل 1912 یعنی درست 107 سال پیش غرق شد. ویرانه های این کشتی حدود 34 سال پیش در اول سپتامبر 1985 کشف شد.

اسرار پنهان تایتانیک که شاید ندانید!

به گزارش، در 15 آوریل 1912 ، ساعت 2:20 دقیقه بعد از ظهر ، آنچه به عنوان یکی از لوکس ترین و امن ترین کشتی هایی که تا به امروز ساخته شده است ، تصور شد، به کوه یخ برخورد کرد و در سواحل نیوفاند لند غرق شد و جان بیش از 1500 نفر را گرفت. این کشتی که بزرگترین کشتی مسافری جهان در آن موقع بود ، در نخستین سفر خود قرار داشت که از ساوتهمپتون انگلیس به سمت نیویورک در حرکت بود.

73 سال طول کشید تا بقایای این کشتی یافته شد و دکتر رابرت بالارد و ژان لوئیس میش بقایای تایتانیک را در اول سپتامبر 1985 مورد آنالیز دقیق قرار دادند.

بازیگر نقش دوروتی گیبسون که با هواپیمای تایتانیک سفر نموده و زنده مانده بود ، در فیلمی به نام نجات یافته از تایتانیک بازی کرد که درست یک ماه پس از غرق شدن کشتی ساخته شد. درواقع بازیگر فیلم سکوت آمریکایی؛ دوروتی گیبسون یکی از تقریباً 700 بازمانده این تصادف بود.

پس از ورود به شهر نیویورک، بلافاصله فیلمبرداری نجات یافته از تایتانیک شروع شد. این نخستین فیلمی است که وقایع غرق شدن تایتانیک را به تصویر می کشد. در ماه مه 1912 ، یک ماه پس از این سانحه فیلم ساخته شد. او به خاطر پوشیدن همان لباس و کفشی که در هنگام غرق شدن پوشیده بود مشهور است.

راجر بریوکس نوازنده ویولن سل در گروه موسیقی تایتانیک بود و تنها 21 سال داشت که در هنگام غرق شدن کشتی از جهان رفت. اما او تا سال 2000 رسماً مرده اعلام نشد ، اگرچه همه نوازندگان در 15 آوریل 1912 درگذشتند اما مرگ او به شکلی عجیب رسما ثبت نشد و حتی هنگامی که وی نتوانست برای خدمت در جنگ جهانی اول حاضر گردد برای وی اخطار صادر شد.

گروه نوازندگان کشتی تا سرانجام(تا زمان غرق کشتی) موسیقی اجرا کردند تا مسافران را آرام نمایند.آنها به عنوان قهرمانان شناخته شده اند و ظاهراً بیش از دو ساعت پس از برخورد به کوه یخ ، موسیقی اجرا کردند.

دوربین های شکاری کشتی درون یک کابین با دربهای قفل شده بودند که هیچ کس نتوانست کلید آن را پیدا کند.ناظران کشتی ، فردریک فلوت و رجینالد لی در طول سفر به دوربین های شکاری دسترسی پیدا نکردند و به همین دلیل نتوانستند خیلی دور را ببینند.مأمور دوم کشتی در آخرین لحظه تعویض شد و فراموش کرد که کلید قفل را تحویل دهد. این کلید در سال 2010 در حراج ، با قیمت بیش از 130 هزار دلار فروخته شد. با توجه به یافته های رسمی تحقیق در سال 1912 ، فقط 37 ثانیه بین دیدن یخ و زنگ زدن به کابین فاصله بود.

چندین روزنامه به اشتباه گزارش دادند که این سانحه باعث تلفات نشده است ، از جمله روزنامه دیلی میل ، تلگراف بلفاست.در مسابقه انتشار سرمقاله درباره این فاجعه ، تعداد زیادی از روزنامه ها به خانواده ها و عزیزان افراد حاضر در کشتی تایتانیک امید کاذب دادند. روزنامه دیلی میل صراحتا بیان کرد هیچ تلف جانی گزارش نشده است

روزنامه های آمریکایی توانستند از اختلاف زمان استفاده نمایند و تیترهای آنها دقیق تر بود. به عنوان مثال ، نیویورک تایمز اشاره نمود که احتمالاً 1250 نفر درگذشتند.

شایعه شده است که چند مرد با لباس زنانه سعی در فرار و ورود به قایق ها بودند. چهار سال پس از ماجرای تایتانیک ، دیکینسون و هلن بیشاپ در سال 1916 طلاق گرفتند. هلن ادعا کرد که شوهرش بی رحمانه سعی نموده با پوشیدن لباس زنانه سوار کشتی گردد. مردان بسیاری با این اتهام رو به رو شده اند.

منبع: انتخاب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 693

به "اسرار پنهان تایتانیک که شاید ندانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسرار پنهان تایتانیک که شاید ندانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید