تور اروپا: اختصاص یاری های اقتصادی اتحادیه اروپا به مهاجران در مرز بلاروس

به گزارش بوستان گفتگو، اتحادیه اروپا از اختصاص 793 هزار دلار برای یاری به مهاجران در مرز بلاروس به وسیله صلیب سرخ جهانی اطلاع داد.

تور اروپا: اختصاص یاری های اقتصادی اتحادیه اروپا به مهاجران در مرز بلاروس

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، کمیسیون اروپا امروز (چهارشنبه) اعلام نمود که اتحادیه اروپا 700 هزار یورو معادل 792 هزار دلار برای یاری های اضطراری به مهاجرانی که در مرز با بلاروس گیر نموده اند، اختصاص می دهد.

یانز لنارچیچ، کمیسر اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا از شرکای بشر دوست خود برای یاری به کاهش درد و رنج افرادی که در مرز ها و سایر بخش های بلاروس گیر افتاده اند، حمایت می نماید. خواهان دسترسی مداوم سازمان های بشردوستانه از هر دو طرف برای رسیدن به این گروه بزرگ از پناهندگان و مهاجران و ارائه یاری های فوری به آن ها هستم.

کمیسیون اروپا بعلاوه اعلام نمود: یاری ها به وسیله کمیته بین المللی صلیب سرخ ارائه خواهد شد. قابل ذکر است که این یاری صرف خرید مواد غذایی، پتو، دارو و محصولات بهداشتی خواهد شد.

چندی پیش، دولت بایدن از قصد خود برای اعمال تحریم های نو علیه بلاروس به علت بحران مهاجران در مرز میان بلاروس و لهستان خبر داده بود. در ادامه، اتحادیه اروپا تحریم های نوی را علیه بلاروس وضع کرد. این تحریم ها هر فردی را که در تسهیل انتقال مهاجران نقش داشت، شامل می شد.

با هجوم چندین هزار نفر از خاک بلاروس به مرز لهستان تنش ها در این منطق شدت گرفت. بعضی از این مهاجران سعی داشتند با عبور از سیم های خاردار وارد خاک لهستان شوند. تنش ها کماکان در این منطقه وجود دارد و در حال حاضر حدود 2 هزار مهاجر در کمپ های موقت به سر می برند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1994

به "تور اروپا: اختصاص یاری های اقتصادی اتحادیه اروپا به مهاجران در مرز بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: اختصاص یاری های اقتصادی اتحادیه اروپا به مهاجران در مرز بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید