آیا باید فرد واکسینه شده در مواجهه با بیمار مبتلا به کووید قرنطینه گردد؟

به گزارش بوستان گفتگو، بر اساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) اگر فرد واکسینه شده در معرض فرد آلوده به ویروس کرونا قرار گیرد احتیاج به قرنطینه شدن ندارد مگر این که علائم بیماری کووید-19 داشته باشد.

آیا باید فرد واکسینه شده در مواجهه با بیمار مبتلا به کووید قرنطینه گردد؟

به نقل از هلث، بر اساس راهنمای رسمی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، در خصوص افراد واکسینه شده که با فرد مبتلا به کووید-19 برخورد کردند، نیازی به قرنطینه یا انجام آزمایش نیست مگر این که فرد علائم بیماری داشته باشد اما CDC با ظهور نوع دلتا تاکید نمود: افراد واکسینه شده سه تا پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض آلودگی تحت آزمایش قرار بگیرید و از ماسک در فضاهای عمومی داخلی به مدت 14 روز استفاده نمایند تا زمانی که نتیجه آزمایش منفی باشد و اگر نتیجه آزمایش مثبت شد، باید قرنطینه شوند.

بعلاوه در این راهنما ذکر شده است، افراد واکسینه شده کامل خطر انتقال سارس-کوو-2 به افراد واکسینه نشده را کاهش می دهند.

دکتر جنیفر هورنی، بنیان گذار و مدیر برنامه اپیدمیولوژی دانشگاه دلاویر ایالات متحده گفت: اطلاعات ما نشان می دهد، افرادی که هر دو دوز واکسن را دریافت کردند حتی اگر آزمایش آنان مثبت باشد، عمدتا بدون علامت هستند و بیماری را به افرادی که واکسینه نشده اند منتقل نمی نمایند.

با این حال CDC اعلام نموده است، افراد واکسینه شده همچنان باید به مدت 14 روز پس از هرگونه مواجهه با فرد آلوده به ویروس علائم بیماری را کنترل نمایند و اگر علائم کووید-19 را تجربه کردند خود را از افراد دیگر جدا نموده و آزمایش کرونا بدهند.

علائم معمول کووید-19، تب، سرفه، مسائل تنفسی، از دست دادن حس چشایی یا بویایی، احتقان و خستگی است. بعضی از علائم کووید-19 ممکن است شبیه علائم سرماخوردگی باشد به ویژه در افرادی که به بیماری خفیف مبتلا می شوند.

هورنی تاکید نمود: اگر تب دارید، نشانه ابتلا به سرماخوردگی نیست.

دکتر واسیلیوس مارگاریتس، اپیدمیولوژیست دانشگاه والدن در مینیاپولیس می گوید: هر فرد با علائم کووید-19، صرف نظر از شرایط واکسیناسیون، باید فورا تحت آزمایش قرار گیرد.

مارگاریتس اظهار کرد: باید بلافاصله آزمایش اولیه و یک آزمایش پیگیری پنج تا هفت روز پس از قرار گرفتن در معرض آلودگی هم انجام گردد.

هورنی گفت: مشخص شدن شرایط شما از لحاظ ابتلا به کووید-19 صرف نظر از شرایط واکسیناسیون مهم است.

طبق راهنمای CDC، اگر آزمایش کووید شما مثبت است تا زمانی که علائم دارید و حداقل 10 روز از آخرین آزمایش مثبت کووید شما نگذشته است نباید با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید.

کارولین گیل ریفولد، مدیر پیشگیری از عفونت و اپیدمیولوژی بیمارستانی در مرکز پزشکی سی اچ ای هالیوود پرسبیتری لس آنجلس توصیه می نماید: حتی اگر افراد واکسینه شده پس از قرار گرفتن در معرض فرد آلوده علائم نداشتند از تعامل با افراد دارای نقص ایمنی و افراد واکسینه نشده برای اطمینان از ایمنی همه خودداری نمایند.

ماسک بزنید حتی اگر واکسینه شدید

ریفورد گفت: توصیه های CDC برای افراد واکسینه شده هم صدق می نماید. این راهنما زمانی می تواند تغییر کند که در خصوص پوشش واکسن و نحوه ارتباط آن با انواع کووید-19 اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

دکتر آنتونی فائوچی، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های واگیر ایالات متحده گفت: دولت فدرال استفاده مجدد از ماسک را در افراد واکسینه شده برای یاری به مهار شیوع مجدد نوع دلتا کووید-19 اعمال نموده است.

جدیدترین جهش کووید-19 بسیار مسری است و منجر به تعدادی آزمایش مثبت در بین افراد واکسینه شده و تعداد موارد جدی و گاه مرگبار در افراد واکسینه نشده، شده است.

بعضی از دولت های محلی، مانند شهر لس آنجلس هم در مواجهه با افزایش موارد ابتلا به کووید -19 به استفاده دوباره از ماسک در اماکن عمومی داخلی تاکید نمودند.

ریفورد گفت: در حالی که واکسن کووید-19 برترین ابزار ما در مبارزه با ویروس کروناست اما محافظت 100 درصدی در برابر ویروس ارائه نمی دهد و هنوز نیازمند رعایت بعضی از راهبردهای کاهش خطر در افراد واکسینه شده هستیم. یکی از برترین اقدامات حفاظتی که فرد می تواند انجام دهد ادامه استفاده از ماسک است.

ریفورد ادامه داد: حتی در مواردی که استفاده از ماسک اجباری نیست، افرادی که کاملا واکسینه شدند می توانند استفاده از ماسک را در محیط های پرخطر مانند داخل خانه با افراد واکسینه نشده، خارج از خانه در مکان های شلوغ مانند رویدادهای ورزشی و هنگام برخورد با افراد دارای نقص ایمنی ادامه دهند.

منبع: همگردی
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1858

به "آیا باید فرد واکسینه شده در مواجهه با بیمار مبتلا به کووید قرنطینه گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا باید فرد واکسینه شده در مواجهه با بیمار مبتلا به کووید قرنطینه گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید