چهل تیکه چگونه محرمی شد؟، مهمانان دوست داشتنی که سلبریتی نیستند

به گزارش بوستان گفتگو، الهام حاتمی درباره ویژگی های برنامه چهل تیکه در ایام محرم بیان نمود که تلاش شد مهمانانی را بیاورند که کمتر دیده شده اند و حرف های در خور این ایام دارند.

چهل تیکه چگونه محرمی شد؟، مهمانان دوست داشتنی که سلبریتی نیستند

به گزارش گروه سیما خبرنگاران از مهر، الهام حاتمی کارگردان چهل تیکه درباره رویکرد این برنامه که در دهه اول محرم تغییر کرد و با اشاره به سوژه و مهمانان این برنامه در این ایام بیان نمود: شبکه نسیم مخاطب خود را دارد و مخاطب هر سال در ایام محرم هم احساس می کند نیاز دارد جایگزینی برای برنامه های سرگرم کننده و مفرح داشته باشد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر ما مهمانانی داشتیم که باید در شرایطی آن ها را دعوت می کردیم که فضای برنامه خیلی شاد نبود یا اگر بازیگر بودند نقش هایی داشتند که در سریال های مفرح و طنز نبود. بنابراین با نظر مدیران به این نتیجه رسیدیم که در محرم برنامه داشته باشیم.

حاتمی یادآور شد: شاید مردم از شبکه نسیم برنامه ای شاد مطالبه کنند با این حال برنامه ما نوستالژی محور است و خود نوستالژی هم تا حدی فضای غم دارد. اینها هم مهمانانی بودند که ما دوست داشتیم در برنامه دعوتشان کنیم و نکاتی را با آنها مطرح کنیم و بپرسیم و اتفاقاً از همین برنامه ها هم استقبال شد و مخاطب خود را داشت.

وی درباره پیشنهاد اولیه این ایده مطرح نمود: ایده ابتدا از طرف شبکه نسیم مطرح شد و من و محمدرضا علیمردانی مجری برنامه ابتدا کمی چالش داشتیم که با توجه به اینکه برنامه استندآپ دارد یا گاهی فضای برنامه خیلی شاد است چطور می توان این ایده را محقق کرد اما بعداً فکر کردیم که مهمانانی را که در نظر داشتیم پیش از این دعوت کنیم حالا در این ایام و با رویکرد فضای مذهبی با آنها گفتگو داشته باشیم.

این برنامه ساز با اشاره به برخی از مهمانان مطرح نمود: در دعوت از همین مهمانان باز هم سعی کردیم افرادی را بیاوریم که کمتر دیده شده اند و حرف های شنیدنی دارند مثلاً برنامه های صادق آهنگران یا غلامعلی افروز خیلی بازخورد داشت یا محمدرضا سرشار اینها افرادی بودند که سلبریتی محسوب نمی شوند اما حرف های جالبی داشتند.

وی با اشاره به نگرانی هایی که در دعوت از این افراد داشته است، گفت: برای دعوت برخی نگران بودیم که چون به اندازه بازیگران، مردم آنها را نشناسند. مثلاً امرالله احمدجو کارگردان سریال روزی روزگاری است که اگرچه مردم با او خاطره بسیاری دارند اما چون کارگردان و پشت دوربین بوده است نمی دانستیم بازخوردها نسبت به حضورش چطور خواهد بود با این حال از مخاطبان نظرهای مختلفی داشتیم که حتی از دقایق اولیه گفتگوی احمدجو، او را پیگیری کرده بودند.

حاتمی اضافه کرد: با این حال ما این برنامه را با زمانی بیشتر از برنامه های دیگرمان تدوین کردیم و در حدود 2 ساعت 15 دقیقه روی آنتن رفت درحالیکه باقی برنامه ها حدود 90 دقیقه می شد. او در این برنامه نکاتی را مطرح نمود که برای بسیاری جالب بود. مثلاً اینکه اصغر فرهادی در فیلم جدایی نادر از سیمین ساره بیات را نمادی از حر و آزادگی گذاشته است. گفتگویی که نسبت به باقی برنامه ها طولانی تر بود اما هیچکس به این مساله اعتراض نکرد.

کارگردان چهل تیکه درباره تصاویری آرشیوی و قدیمی که از مهمانانش پیدا می کند و در برنامه قرار می دهد، توضیح داد: برنامه سازی برای من کاری عاشقانه است نه روتین و معمولی و به همین دلیل گاهی برای پیدا کردن یک تصویر یک هفته به آرشیو می روم.

وی اضافه کرد: عوامل تدوین برنامه هم خیلی زحمت می کشند چون خیلی باید به جزئیات توجه کنند.

حاتمی درباره اجرای محمدرضا علیمردانی هم یادآور شد: یک ویژگی علیمردانی این است که اجازه می دهد مهمان حرف بزند و دنبال رجحان جویی که برخی مجریان دارند، نیست حتی درباره مسائلی که من می دانم او نسبت به آنها تخصص و اطلاعات دارد باز هم بیشتر به مهمان فرصت می دهد که حرف بزند.

وی در خاتمه بیان نمود: علیمردانی واقعاً میزبانی می کند و ما انتظار مجری گری از او نداریم، نهایت احترام برای مخاطب را قائل است، به او آرامش می دهد و سعی دارد به مهمان خوش بگذرد. برخی انتظار دارند مجری باشد و یا سوال زرد بپرسد اما هرگز چنین کارهایی نمی کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1293

به "چهل تیکه چگونه محرمی شد؟، مهمانان دوست داشتنی که سلبریتی نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهل تیکه چگونه محرمی شد؟، مهمانان دوست داشتنی که سلبریتی نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید