پیش بینی 492 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه اهواز

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران/خوزستان فرماندار اهواز گفت: تعداد شعب اخذ رای در حوزه انتخابیه اهواز 492 شعبه است که از این تعداد 82 شعبه سیار هستند.

پیش بینی 492 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه اهواز

جمال عالمی نیسی امروز (23 بهمن) در نشست خبری پیرامون انتخابات دوم اسفند که در فرمانداری اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امروز کد و اسامی و تعیینات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی اعلام شدند. در مجموع افرادی که تایید صلاحیت شدند 111 نفر هستند که از این تعداد 5 نفر از داوطلبین زن هستند. البته احتمال اینکه برخی از این تعداد تایید صلاحیت شده، رد شوند نیز تا روز قبل از رای گیری وجود دارد.

به گزارش بوستان گفتگو، وی افزود: تعداد شعب اخذ رای در حوزه انتخابیه اهواز 492 شعبه است که از این تعداد 52 شعبه سیار در روستاها و 30 شعبه سیار در شهر و در مجموع 82 شعبه سیار در شهرستان اهواز وجود دارد. همچنین عوامل اجرایی انتخابات در اهواز بیش از 10 هزار نفر هستند که عموما از کارکنان دولت اند. در حال حاضر در حال ثبت تعیینات سجلی و شماره حساب عوامل اجرایی هستیم. برای برگزاری بهتر و راحت تر انتخابات و نداشتن دغدغه مسائل پشتیبانی، در یک ماه اخیر بیشتر به دنبال تامین امکانات انتخابات بودیم تا دسترسی مردم به شعب اخذ رای به خوبی انجام شود.

فرماندار اهواز بیان کرد: شعبی که آرا بین هزار و 500 تا 2 هزار دارند، طبق برنامه ریزی دقیق برای آن محل دو شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است. حدودا 30 شعبه با رای بالای هزار و 500 پیش بینی شده است. محل شعب را به گونه ای چیدیم تا کمترین خلا برای دسترسی مردم وجود داشته باشد.

عالمی نیسی ادامه داد: به منظور هماهنگی در اجرای انتخابات با هیات نظارت و بازرسی چند جلسه تشکیل شده است. برای اولین بار هم در حال برنامه ریزی برای حضور کاندیداهای مجلس، بعد از ساعات پایان اخذ رای هستیم. داوطلبین در ستاد مرکزی مستقر می شوند تا در صورت تمایل فرایند انتخابات را از نزدیک مشاهده کنند.

وی شرح داد: شهر اهواز را به 30 منطقه تقسیم کردیم و برای هر منطقه یک مسئول تعیین شده و تقسیم کار را بر اساس مناطق انجام داده ایم. تقسیم صندوق های اخذ رای از مناطق صورت می گیرد تا سریع تر و بهتر مستقر شوند. یک روز پیش از اخذ رای، صندوق ها در مناطق مستقر می شوند.

فرماندار اهواز ادامه داد: برنامه تبلیغات نیز از 24 بهمن یعنی پس از ساعت 12 امشب آغاز می شود. برای تبلیغ کردن نیز مکان هایی در سطح شهر توسط شهرداری، مجاز اعلام خواهند شد و در همان جا تبلیغات صورت خواهد گرفت.

عالمی نیسی افزود: تعرفه ها را هنوز تحویل نگرفته ایم اما به میزان افراد واجد شرایط رای دادن، 10 درصد تعرفه بیشتر دریافت می کنیم. امیدواریم انتخابات خوب، سالم و شفاف برگزار شود. بخشی از این کار برعهده داوطلبین است؛ یعنی عملکرد آن ها می تواند در حضور گسترده مردم مشوق باشد. در کل 850 هزار نفر در شهرستان اهواز واجد شرایط رای دادن هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 834

به "پیش بینی 492 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 492 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید