واگعیه یا کیکه رکورد میم های کاربردی کاربران ایرانی را شکست!

به گزارش بوستان گفتگو، براساس فصل سوم گزارش سالانه دیتاک برای سال 1402، به ترتیب میم های واگعیه یا کیکه، جدی می فرمایید؟ و مشکل داری؟ سه تا از پرکاربردترین میم های کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی بودند.

واگعیه یا کیکه رکورد میم های کاربردی کاربران ایرانی را شکست!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فصل سوم گزارش سالانه دیتاک به موضوع مصرف رسانه ای ایرانیان پرداخته شده است. یکی از بخش های این فصل 7 تیکه کلام و میم پرکاربرد کاربران ایرانی را بازگو نموده است.

میم، اصطلاحی برای توصیف موضوع، عقیده، رفتار، تصویر یا شوخی به سبک اینترنت و رسانه های اجتماعی است. میم ها یک مفهوم یا تکیه کلام بودند که تبدیل به یک پدیده چند جنبه ای شده و ساختار آن ها به شکل چالش ها (همچون چالش سطل یخ)، گیف ها و ویدئوها تغییر یافته است.

میم ها و تیکه کلام هایی که به آن ها اشاره شده است، اغلب به شکل اتفاقی و به علت تفاوت های طنزآمیزی سوژه (لحن یا گویش، زبان بدن خاص، کلمات ابداعی و...) معروفیت پیدا نموده و برای مدتی به تیکه کلامی محبوب تبدیل می شوند.

  • این تیکه کلام ها صرفا محدود به محتوای متنی شبکه های اجتماعی هستند و میم های تصویری و صوتی که بدون متن مرتبط، به اشتراک گذاشته شده اند، در این آنالیز قرار نگرفته اند. (مانند ویدئو و آهنگ صادق بوقی)
  • از میان 20 تیکه کلام اول این لیست، چهار مورد از متن ترانه های روز ساخته شده اند.
  • بعلاوه چهار مورد از این 20 تیکه کلام مربوط به لهجه ، لحن و یا اشتباه تلفظی بچه ها است. این استقبال می تواند زنگ خطری برای رواج پدیده کودک کار مجازی باشد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 تیر 1403 بروزرسانی: 18 تیر 1403 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2417

به "واگعیه یا کیکه رکورد میم های کاربردی کاربران ایرانی را شکست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگعیه یا کیکه رکورد میم های کاربردی کاربران ایرانی را شکست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید