مقدار بارندگی در منطقه ها مختلف استان گلستان، بارش 20 سانتی برف در درازنو

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران/گلستان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان با اشاره به بارندگی های نسبتا خوب امروز در سطح استان مقادیر ثبت شده بارندگی در ایستگاهای مختلف شرکت آب منطقه ای را بیان کرد.

مقدار بارندگی در منطقه ها مختلف استان گلستان، بارش 20 سانتی برف در درازنو

سید محسن حسینی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز چهارشنبه 15 دی ماه استان گلستان پدیده بارش برف و باران را تجربه کرد، اضافه نمود: بارش برف در ارتفاعات و بارش باران تقریبا در سرتاسر استان سرسبز گلستان حتی در منطقه ها شمالی نیز مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه مقادیر ثبت شده بارندگی در ایستگاه های شرکت آب منطقه در حوضه های مختلف امیدبخش بوده است، اضافه نمود: در حوضه نکارود علیا در ایستگاه شاهکوه چهار میلی متر بارش باران و 10 سانتی متر بارش برف را داشته ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان با تاکید بر اینکه در حوضه خلیج گرگان در ایستگاه وطنا 11 میلی متر و در ایستگاه باغو10 میلی متر شاهد بارش باران بوده ایم، اعلام نمود: در حوضه قره سو در ایستگاه سیاه آب بندرترکمن 4.8 میلی متر و ایستگاه درازنو 10 میلی متر بارش باران و در همین ایستگاه 20 سانتی متر بارش برف به ثبت رسیده است.

حسینی در تشریح اندازه بارندگی در سایر ایستگاه ها، ادامه داد: بارش باران در ایستگاه های کردکوی، شصت کلاته، زیارت و گرگان به ترتیب، هفت، 11، 11 و دو میلی متر بوده است.

وی آنالیز اندازه بارندگی در حوضه گرگان رود را در قالب 14 ایستگاه دانست و تاکید نمود: در ایستگاه آق قلا سه میلی متر، تقی آباد گرگان پنج میلی متر، محمدآبادکتول 12 میلی متر، فاضل آباد پنج و نیم میلی متر و در سد وشمگیر5.1 میلی متر، اراز کوسه چهار میلی متر، گنبدکاووس سه میلی متر و رامیان 6 میلی متر بارش باران را تجربه نموده ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان با اشاره به اینکه اندازه بارش باران در ایستگاههای نوده خاندوز و لزوره مینودشت به ترتیب 6 و 9 میلی متر بوده است، توضیح داد: این مقادیر در گالیکش، تمر قره قوزی کلاله، گلیداغ مراوه تپه، تنگراه گالیکش و پارک ملی گلستان به ترتیب 5.9، سه، 5.9، 11 و 11.5 میلی متر بوده است.

حسینی با اشاره به اندازه بارش باران در حوضه اترک نیز گفت: در ایستگاههای اینچه برون، داشلی برون،هوتن و مراوه تپه نیز به ترتیب چهار، پنج، 4.5 و 5.5 میلی متر بارش ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2052

به "مقدار بارندگی در منطقه ها مختلف استان گلستان، بارش 20 سانتی برف در درازنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدار بارندگی در منطقه ها مختلف استان گلستان، بارش 20 سانتی برف در درازنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید