منطقه حفاظت شده تایگر سافاری و تجربه بودن در کنار حیوانات

به گزارش بوستان گفتگو، برترین پارک جانوری و منطقه حفاظت شده تایگر سافاری با حیوانات غیربومی که می توانید از نزدیک و در فضای باز هم حیوانات آن را تماشا کنید. دسترسی به منطقه حفاظت شده تایگر سافاری به این گونه است که در تاتل استان اوکلاهاما قرار گرفته است. این باغ وحش 20 هکتاری به بازدیدنمایندگان اجازه می دهد تا از نزدیک با حیواناتی غیربومی سروکار داشته باشند، از باغ وحشی با حیوانات خانگی تماشا نمایند و انواع بازی ها، رویدادها و اردوها را تجربه نمایند. بیشتر از 150 حیوان در تاریخچه منطقه حفاظت شده تایگر سافاری هستند که گربه وحشی آفریقایی، شیرها و ببرها، یک خرس قهوه ای و یک خرس گریزلی جز حیوانات موجود در منطقه حفاظت شده تایگر سافاری می باشد.

منطقه حفاظت شده تایگر سافاری و تجربه بودن در کنار حیوانات

حیوانات موجود در منطقه حفاظت شده تایگر سافاری تماشای

از بین حیوانات غیربومی دیگر می گردد به گربه زباد، کانگورو و والابی گردن قرمز، سمور آسیایی، جومانجی، کینکاجو و شتر اشاره نمود. روباه ها و راسوها، یک گربه پلنگ، وشق، گربه دشتی آفریقایی و گربه ساوانا از جمله حیوانات کوچکتر این پارک هستند. خزنده ها این پارک شامل تمساح ها، اژدهای ریش دار، انواع مارها، ایگوانا و یک تگو است. پرندگان پارک شامل یک طوطی خاکستری آفریقایی، شترمرغ استرالیایی، طوطی بال سبز ماکائو، ماکائوی دلقک و یک طوطی کاکل سفید است. کارکنان باغ وحش به صورت روزانه سه حیوان را انتخاب می نمایند تا در ایستگاه های تماشای از نزدیک به نمایش بگذارند که در آن مهمان ها می توانند حیوان ها را بگیرند و لمس نمایند و از نزدیک از آن ها عکس بگیرند و از تاریخچه منطقه حفاظت شده تایگر سافاری آگاهی یابند.

تماشای های منطقه حفاظت شده تایگر سافاری

یک نمونه مشابه زیبا از دهکده های آفریقایی نیز در زمین های باغ وحش وجود دارد. دهکده شی-آولا (Shi-Awela) سافاری دو کلبه در یک تالاب کوچک دارد. مرکز تالاب جزیره ای برای میمون های لمور است. هر کلبه شش نفر را در خود جای می دهد و امکاناتی مثل شومینه، مایکروویو، یخچال و قهوه ساز دارد. مهمانانی که قصد ماندن برای شب را دارند، ورود به باغ وحش و برنامه های تماشای از نزدیک حیوانات را به صورت رایگان دریافت می نمایند. گزینه ای دیگر ماندن برای شب در پارک، اردو زدن در خانه درختی سافاری است. این خانه درختی به شما چشم اندازی در ارتفاع 10 متری با دیدی کامل از پارک و افق آسمان اوکلاهاما ارائه می نماید. در سراسر پارک اردوگاه های بدوی هم موجود است.

تاریخچه

مالک پارک جانوری و باغ وحش حیوانات غیربومی تایگر سافاری، یک زن و شوهر به نام های بیل و ملیسا مدوز هستند. این زوج جمع آوری حیوانات غیربومی را از سال 1993 با خریدن یک گربه وحشی به نام شیرکون (Shirkon) شروع کردند. با شروع به کار تایگر سافاری در سال 2003 کلکسیون حیوانات این زوج نزدیک به 160 حیوان بود. از جمله افتخارت کارنامه خانواده مدوز در جمع آوری حیوانات یک ببر برفی سفید کمیاب و بعلاوه یک ببر طلایی است. حیوانات تازه هم به وسیله دلالان حیوانات غیربومی به این مجموعه اضافی می گردد. در سال 2010 این پارک با اضافه شدن چندین ساختمان تازه شامل یک ساختمان مرکز قراردادها 215 متر مربعی، خانه درختی سافاری و یک آبشار در مرکز پارک با آتش نماهایی در اطراف آن توسعه بسیاری یافت. حالا این باغ وحش که به عنوان سازمانی غیرانتفاعی ثبت شده وظیفه اش آن است تا برترین راهکارها در مراقبت از حیوانات را به نمایش بگذارد تا برای بچه ها و دیگر مهمانان الگویی در نگهداری و مراقبت از حیوانات باشد. چه این سازمان به این مهم دست یافته باشد یا نباشد، اخیرا تحت تحقیقات گسترده ای نهاده شده است. در سال 2014 وزارت کشاورزی آمریکا این مجموعه را به خاطر چندین مورد آزار حیوانات جریمه کرد. در سال 2015 و دوباره در سال 2016 که شیری به نام فارائو (Pharaoh) در آن تلف شد، این پارک تحت تحقیقات جامعه انسانی نهاده شد چون گفته می شد در آن با توله ببرها بدرفتاری می گردد. فارائو سومین حیوانی بود که در این پارک تنها طی مدتی کمتر از چند ماه تلف می شد. موارد دیگری از این دست نیز وجود داشت، مثلا توله ببر سفید 4 ساله ای که با یک شی خارجی خفه شده بود و یک ببر 4 ساله و یک وشق 2 ساله که به دلایل نامعلومی مرده بودند. دامپزشکانی که در پارک کار می نمایند می گویند که سن شیر آن را در معرض عفونت هایی باکتریایی قرار داده بود که سبب مرگش شد.

برنامه ها و آموزش های فعلی

یکی از برنامه های اصلی باغ وحش، برنامه تماشای حیوانات به نام Zoo to You است که در آن باغ وحش حیوانات کوچک و تازه متولد شده را به جشن های تولد، مدرسه ها و برنامه های کلیساها و رویدادها و جلسات شرکت ها می برد. این برنامه 2-3 ساعته به متقاضیان اجازه می دهد تا حداکثر 10 حیوان از جمله توله ببرها، میمون های پوزه دار، سمورهای آسیایی و آناکونداها از نزدیک ببینند. برنامه های اردویی تابستانه در باغ وحش نیز برای بچه های بین 5 تا 14 ساله برگزار می گردد. برنامه های مراقبت از حیوانات به بچه ها به وسیله تعامل، بازی، ساخت کاردستی ها و دیگر فعالیت ها، نگهداری و مراقبت از حیوانات را آموزش می دهد. برنامه های داوطلبانه پارک جانوری تایگر سافاری به افراد بالای 16 سال اجازه می دهد تا به صورت داوطلبانه در این مکان حاضر شوند و سه ماه دوره انترنی را بگذرانند که در آنجا به صورت رایگان اسکان داده می شوند ولی باید در ازای آن به صورت داوطلبانه خدمات ارائه نمایند. پنج غرفه فضای باز متفاوت برای جشن های تولد، عروسی و دیگر رویدادها نیز در پارک موجود است. اجاره این غرفه ها به مهمانان اجازه تماشای حیوانات را نیز می دهد. تورهای ساندآنر (Sundowner) سافاری تورهایی هستند که هنگام غروب انجام می شوند و به صورت VIP می توانید با حیوانات تعامل داشته باشید. عکس های اختصاصی با حیوانات بگیرید، تورهای گروهی و برنامه های اردوزنی دسته جمعی نیز داشته باشید. ماجراجویی های دو نفره هر چهار سال یکبار انجام می گردد و تماشا حیوانات از نزدیک را هم شامل می گردد که می توانید کیک و هات چاکلت را در کنار آتش با هم میل کنید و چند ساعت بعد به تماشای حیوانات باغ وحش بروید.

آدرس و دسترسی به منطقه حفاظت شده تایگر سافاری زیبا

آدرس: بخش 963 خیابان 2930، تاتل، اوکلاهاما کدپستی 73089

تلفن: 405-318-9453

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1401 بروزرسانی: 20 دی 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2291

به "منطقه حفاظت شده تایگر سافاری و تجربه بودن در کنار حیوانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه حفاظت شده تایگر سافاری و تجربه بودن در کنار حیوانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید