قهرمانی مقتدرانه فرنگی کاران جوان ایران در آسیا با 6 طلا، 3 نقره و یک برنز

به گزارش بوستان گفتگو، تیم ملی کشتی فرنگی جوانان با اقتدار کامل قهرمان رقابت های آسیایی در کشور هند شد.

قهرمانی مقتدرانه فرنگی کاران جوان ایران در آسیا با 6 طلا، 3 نقره و یک برنز

برای سفر با تور پوکت نوروز 99 همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش خبرنگاران، رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا روزهای 26 و 27 تیرماه در شهر دهلی نو برگزار گردید. در خاتمه تیم ایران توسط پویا ناصر پور، بهرام معروف خانی، امین کاویانی نژاد، حسین فروزنده، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده به ترتیب در اوزان 55، 63، 72، 82، 87 و 130 کیلوگرم صاحب مدال طلا، علی رضا نجاتی، شایان عفیفی و وحید دادخواه در اوزان 60، 77 و 97 کیلوگرم صاحب مدال طلا و سجاد ایمان طلب در وزن 67 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و با کسب 225 امتیاز و با اقتدار کامل بعنوان قهرمانی رسید. پس از تیم ایران تیم های قزاقستان و قرقیزستان به ترتیب با 147 و 135 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به توضیح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم پویا ناصر پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف جائه آنگ از کره جنوبی رفت و با نتیجه 8-0 به رجحان رسید. ناصرپور در گام بعدی و در مرحله نیمه نهایی بورونوف از قزقیزستان را 8-0 شکست داد و به ملاقات نهایی راه یافت. وی در ملاقات فینال نیز با نتیجه 8 بر صفر ویجی از هندوستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 60 کیلوگرم علی رضا نجاتی در دور نخست مقابل مازیتوف از تاجیکستان به رجحان رسید(حریف حاضر نشد) وی در دور دوم کانزار بیک از قرقیزستان را با نتیجه 9-0 شکست داد. نجاتی در مرحله نیمه نهایی نیز تیرکاشف از ازبکستان را با نتیجه 7-7 مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. وی در ملاقات خاتمهی مقابل گالیم کابدوناساروف از کشور قزاقستان با نتیجه 10 بر 2 باخت و به مدال نقره رسید.

در وزن 63 کیلوگرم بهرام معروف خانی پس از استراحت در دور نخست آسیبمایف از قزاقستان را 10-0 شکست داد. معروف خانی در مرحله نیمه نهایی 7-4 از سد تازایف از ترکمنستان گذشت و فینالیست شد. وی در کشتی خاتمهی مقابل مدال کامول کوزیف از ازبکستان با نتیجه 7 بر 4 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 67 کیلوگرم سجاد ایمان طلب در دور اول کیم از کره جنوبی را 5 بر 2 شکست داد اما در دور دوم مقابل ابراگیموف از قرقیزستان با نتیجه 9 بر صفر باخت. وی با توجه به راهیابی حریفش به ملاقات فینال به گروه بازنده ها رفت و در این ملاقات با نتیجه 9 بر صفر خامحان از تایلند را شکست داد و به ملاقات رده بندی راه یافت. ایمان طلب در این ملاقات میلکیت هودا از هند را با نتیجه 7 بر صفر مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن وزن 72 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور نخست حسین اف از ازبکستان را 10-1 شکست داد وی در گام دوم مالیک از هندوستان را 9 بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کاویانی نژاد در این مرحله مقابل کوساکا از ژاپن با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به ملاقات فینال راه یافت. وی در این ملاقات با نتیجه 8 بر صفر از سد بک سلطان نظربایف از قرقیزستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم شایان عفیفی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد به مصاف بیک توردیف از قرقیزستان رفت و حریف خود را 4-0 شکست داد و گام به مرحله نیمه نهایی گذاشت. عفیفی در این مرحله یاماساکی از ژاپن را 10- صفر شکست داد و به فینال راه پیدا کرد. عفیفی در ملاقات فینال مقابل ساجان از هند با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 82 حسین فروزنده در دور اول مقابل ساساکی از ژاپن 9-0 به رجحان رسید و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز استانسیلاو ریل اسکیو از قزاقستان را 5-0 شکست داد و راهی ملاقات فینال شد. فروزنده در این ملاقات مقابل آزات سالیدینوف از قرقیزستان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 87 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل تویومورا از ژاپن در حالی که 4-0 جلو بود حریف خود را ضربه فنی کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کومار سونیل از هند به پیروزی 9-0 رسید و به فینال راه یافت. ساروی در این ملاقات با نتیجه 9 بر صفر از سد مایمایتی کایسایر از کشور چین گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 97 کیلوگرم وحید دادخواه در دور نخست به مصاف گوربوژنیک از قزاقستان رفت و در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 5 بر 2 به پیروزی رسید. وی در دور دوم کی ون از کره جنوبی را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل ویروش کندو از هندوستان 8-6 به رجحان رسید و به ملاقات فینال راه پیدا کرد. دادخواه در این ملاقات مقابل تمور ماماجانوف از ازبکستان با نتیجه 3 بر یک باخت به مدال نقره رسید.

در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با ساونکوف از قزاقستان روبرو شد و حریف خود را با حساب 2-1 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله لیانگ از چین را8-0 شکست داد و فینالیست شد. وی در ملاقات نهایی نیز با نتیجه 2 بر یک آریان پانوار از هند را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی تیمی: 1- ایران 225 امتیاز

2- قزاقستان 147 امتیاز

3- قرقیزستان 135 امتیاز

4- هند 129 امتیاز

5- ازبکستان 117 امتیاز

6- ژاپن 102 امتیاز

7- کره جنوبی 97 امتیاز

8- چین 80 امتیاز

9- تاجیکستان 46 امتیاز

10- ترکمنستان 28 امتیاز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 700

به "قهرمانی مقتدرانه فرنگی کاران جوان ایران در آسیا با 6 طلا، 3 نقره و یک برنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی مقتدرانه فرنگی کاران جوان ایران در آسیا با 6 طلا، 3 نقره و یک برنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید