قطعه ای از هواپیمای برادران رایت در مریخ

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران/خراسان رضوی مریخ نورد استقامت (Perseverance) ناسا همچنان بیشترین عناوین مربوط به ماموریت مریخ 2020 را منتشر می نماید، اما این بار تنها به سیاره سرخ وارد نمی گردد و بابالگرد مریخی نبوغ (Mars Ingenuity) همراه شده است و اگرچه هیچ هدف علمی ندارد اما ناسا هنوز امیدوار است که اطلاعات مربوط به پروازهای پرقدرت در این سیاره غبارآلود را در اختیار آنان قرار دهد. این یک آزمایش هیجان انگیز است که می تواند ماموریت های آینده را شکل دهد و رازی در خود پنهان نموده است.

قطعه ای از هواپیمای برادران رایت در مریخ

به نقل از نیوز، همه ما می دانیم که ناسا چقدر دوست دارد شگفتی ناچیز و تاثیری اندک بر روی وسایل نقلیه مختلف خود ایجاد کند به همین دلیل بالگرد نبوغ متفاوت شده است. این بالگرد کوچک (که اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اولین وسیله نقلیه دست ساز بشر خواهد بود که می تواند پروازهای مجهز به یک سیاره دیگر را انجام دهد) بخشی از تاریخ هواپیمایی را با خود حمل می نماید؛ پارچه ای کوچک که یک بار بال هواپیمای Flyer برادران رایت بوده، زیر بالگرد قرار گرفته است.

بدیهی است که دستیابی به پرواز هنگامی که برادران رایت در سال 1903 آن را به انجام رساندند، اقدامی بسیار عظیم بود. اولین پرواز با هواپیمای دست ساز فقط 12 ثانیه به طول انجامید اما جرقه ای برای نوع کاملا جدیدی از سفرهای سریع بود. ناسا امیدوار است که بالگرد نبوغ با اولین پروازهای مجهز به مریخ به چیزی مشابه دست یابد و این احتمال نیز وجود دارد که منجر به پیشرفت های جدید برای ماموریت های آینده به مریخ و فراتر از آن گردد.

مقدار کمی از پارچه ای که طی اولین پرواز یکی از بال های هواپیمای برادران رایت بود بر روی بالگرد نبوغ قرار داده شده است. از یک نوار عایق برای بستن پارچه کوچک به دور کابل واقع در زیر صفحه خورشیدی بالگرد استفاده شده است. برادران رایت از پارچه خاصی (چیت) سفید نشده به نام Pride of the West برای پوشاندن بال هواپیما و سطح گلایدر خود در سال 1901استفاده کردند. اما خدمه Apollo 11 قطعه متفاوتی از مواد، تکه کوچک چوب Flyer برای پرواز طی ماموریت نمادین خود در جولای 1969 به ماه و بازگشت از آن را استفاده کردند.

ناسا در حال حاضر امیدوار است که اولین آزمایش پرواز را در هشت آوریل یا کمی بعد از این تاریخ انجام دهد. ابتدا باید نبوغ به میدان هوایی ناسا منتقل گردد و مریخ نورد استقامت اخیرا به آنجا منتقل شده است. این مکان مسطح و فاقد موانع عظیم است و آن را به مکانی مناسب برای انجام کارهای مربوط به بالگرد تبدیل نموده است.

هنگامی که ناسا به مریخ نورد دستور پرتاب بالگرد را ارسال کند، بالگرد کوچک تقریبا یک ماه فرصت دارد تا پروازهای آزمایشی انجام دهد تا پایان منقرض گردد. ناسا امیدوار است که اولین پرواز قدرتمند بتواند بالگرد را به ارتفاعی در حدود 10 فوت برساند و در آنجا موقعیت خود را قبل از سقوط به سطح 30 ثانیه حفظ کند. اگر همه چیز خوب پیش برود، مریخ نورد استقامت باید بتواند تصاویر و ویدئو از این رویداد را ضبط کند و همه ما شاهد این عملیات خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1644

به "قطعه ای از هواپیمای برادران رایت در مریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعه ای از هواپیمای برادران رایت در مریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید