سامانه بارشی جدید در راه ایران

به گزارش بوستان گفتگو، مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور از بعدازظهر امروز (22 آبان ماه) از ورود سامانه بارشی جدید از جنوب غرب و غرب وارد ایران می گردد.

سامانه بارشی جدید در راه ایران

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: با تداوم فعالیت سامانه بارشی امروز(22 آبان ماه) در سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز و بخش هایی از مرکز و غرب کشور تداوم می یابد و از بعد از ظهر امروز به تدریج از میزان ابرناکی و بارش در شمال غرب و غرب کاسته می گردد.

وی با اشاره به این که بعد از ظهر امروز برای مناطقی از شمال شرق کشور هم بارش پراکنده پیش بینی می گردد، گفت : بعدازظهر فردا (23 آبان ماه) سامانه بارش دیگری از سمت جنوب غرب و غرب وارد کشور می گردد و ابتدا در جنوب غرب سپس در دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی همچنین غرب کشور و از اواخر وقت در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی، زاگرس شمالی و مرکز کشور موجب بارندگی خواهد شد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا (23 آبان ماه) بارش در استان های واقع در غرب، جنوب غرب، جنوب و دامنه های زاگرس مرکزی گاهی به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود،اظهارکرد: با توجه به شدت بارش فردا امکان آبگرفتگی معابر در این مناطق وجود دارد. همچنین فردا بارش در سواحل غربی دریای خزر تداوم می یابد.

به گفته وظیفه پس فردا (24 آبان ماه) بارش ها برای بخشهایی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و دامنه های جنوبی البرز، دامنه های جنوبی و مرکزی زاگرس و بخش های غربی یزد پیش بینی می گردد که شدت آن در جنوب غرب و بخش هایی از مرکز خواهد بود.

بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز و فردا (22 و 23 آبان ماه) در مناطق مرتفع و کوهستانی البرز و زاگرس مرکزی بارش به شکل برف پیش بینی می گردد همچنین امروز سواحل دریای خزر، شرق خلیج فارس و دریای عمان و فردا مرکز و شمال خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خاتمه در مورد شرایط جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت : آسمان تهران فردا و پس فردا (23 و 24 آبان ماه) نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی در برخی از ساعات همراه با بارش باران و وزش باد پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای تهران طی دو روز آینده 10 و 8 و 11 و 7 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 98

به "سامانه بارشی جدید در راه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی جدید در راه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید