سازمان فضایی اروپا دست به دامن ناسا شد

به گزارش بوستان گفتگو، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، سازمان فضایی اروپا مجبور شده برای حفظ ماموریت ExoMars2020 از ناسا یاری بخواهد.

سازمان فضایی اروپا دست به دامن ناسا شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

ماموریت اصلی ExoMars آنالیز نشانه های حیات روی مریخ است.

این در حالی است که تست های چتر نجات کاوشگر ExoMars با شکست روبرو شده است. 2 چتر نجاتExoMars بخشی مهمی از طراحی این ابزار هستند که سرعت فرود آن روی سطح مریخ را می کاهند.

آزمایش های ناموفق چتر نجات این کاوشگر سبب شده جدول زمانبندی انجام این ماموریت در سال آینده با اختلال روبرو گردد. مهندسان هوافضا اکنون معتقدند 50 درصد محتمل است کاوشگرExoMars در زمان مشخص شده به فضا پرتاب گردد.

مهندسان سازمان فضایی اروپا امیدوارند همکارانشان در ناسا بتوانند به موقع مشکل چترهای نجارت ExoMars را حل نمایند تا بتوان آن را در بازه 26 جولای تا 12 آگوست 2020 میلادی به فضا فرستاد.

اگر کاوشگر در این بازه زمانی پرتاب نگردد، هزینه ها افزایش می یابد و انجام عملیات حداقل تا 2022 میلادی به تاخیر می رسد.

مریخ اتمسفری بسیار سبک دارد و این بدان معناست که فرود آرام روی سطح سیاره با استفاده از مقاومت هوا کار مسئله ای است. در آزمایش های اولیه درارتفاع (که برای تقلید از شرایط روی مریخ طراحی شده بود)، هر دو چتر نجات هنگام باز شدن، پاره شدند. آزمایش های بعدی نیز با وجود بهبود چترهای نجات همچنان ناموفق بودند.

اکنون قرار است برای رفع کردن این مشکل، در ماه های آینده آزمایش های مشابهی در آزمایشگاهJPL ناسا انجام گردد. البته آزمایش های اولیه در JPL نوید بخش بوده و محققان امیدوارند تا کاوشگر ExoMars در تاریخ مقرر شده در 2020 پرتاب گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 646

به "سازمان فضایی اروپا دست به دامن ناسا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان فضایی اروپا دست به دامن ناسا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید