زنگ خطر برای استقلال؛ مراقب باشید!

به گزارش بوستان گفتگو، بازی استقلال با تراکتور یک تیغ دولبه برای فرهاد مجیدی و شاگردانش است. از یک طرف قرار گرفتن نام این دو تیم در کنار هم همیشه حساسیت برانگیز است و این تصور را ایجاد می کند که قرار است یک بازی سخت و حساس برگزار شود. از سوی دیگر آمار تراکتور و فیروز کریمی و روز های پرتعداد پیروز نشدنشان مقابل آبی پوشان مرکز گزاره اول را زیر سوال می برد. فیروز کریمی 13 سال است که نتوانسته مقابل استقلال به پیروزی برسد. اگرچه بخش زیادی از این سال ها سرمربی تراکتور بدون تیم بوده، اما زمانی که تیم داشته هم نتوانسته مانع از بالا رفتن این عدد شود و او آخرین بار با صبای قم طعم برد را چشید. از آن سو تراکتور هم برای آخرین بار در دیدار برگشت لیگ هجدهم و با گل اشکان دژاگه پیروز شد و از آن بازی به بعد تلاش هایش برای کسب سه امتیاز ناکام مانده است.

زنگ خطر برای استقلال؛ مراقب باشید!

نکته جالب در مورد بازی این هفته این است که حریف استقلال در ورزشگاه آزادی می تواند دو چهره متفاوت از خود به نمایش بگذارد. فرهاد مجیدی نمی داند که حریف امروزش کدام تراکتور خواهد بود؛ آن تیمی که با 4 گل مقابل گل گهر باخت یا آن تیمی که صنعنت نفت آبادان را با اقتدار شکست داد. تراکتور هر کدام از این دو تیم که باشد به نظر می رسد فارغ از نتیجه زنگ خطر برای مدافعان استقلال و ادامه کلین شیت های این تیم به صدا درخواهد آورد.

کلین شیت در خطر است

مهاجمان تراکتور در هر دو بازی حتی در بازی اول با گل گهر مهاجمان زهرداری نشان دادند که مهار آن ها کار راحتی نیست. خط حمله تراکتور می تواند محک مناسبی برای مدافعان استقلال که بعد از مدت ها فراز و نشیب طعم اقتدار و ثبات را می چشند، باشد. محمد عباس زاده در خط حمله به علاوه سه بازیکن پشت سرش یعنی سامان نریمان جهان، پیمان بابایی و محمد قادری مربعی هستند که بزرگترین چالش را برای خط دفاع استقلال به وجود خواهند آورد. این 4 بازیکن (در بازی گل گهر می توان علی فتحی را جانشین محمد قادری دانست) در هر دو بازی 10 شوت به سمت دروازه حریف شلیک کرده اند. 12 شوت از این 20 شوت داخل محوطه جریمه بوده که حاصل آن به ثمررسیدن 4 گل در دو بازی (یک پنالتی) بوده است. پیمان بابایی با زدن 4 ضربه در داخل محوطه جریمه خطرناک ترین بازیکن فیروز کریمی بوده است. این بازیکنان در بازی با صنعت نفت 6 و در بازی با گل گهر 7 بار توپ ربایی در زمین حریف داشتند. تراکتور در 13 بازی آخر خود پیروز به گلزنی شده است. تیم تضعیف شده فیروز کریمی با اینکه بازیکنان زیادی را از دست داده، اما در تیم هجومی تقریبا دست نخورده به جای مانده و این فزونی آن ها در این فصل است. نقطه ضعف این مربع هم دوئل های هوایی است و این دقیقا نقطه قوت استقلالی هاست که روی هوا به هیچ بازیکنی اجازه هنرنمایی نمی دهند.

آماده باش به وریا و دانشگر

نقشه حرکتی این 4 بازیکن تراکتور نشان می دهد که بیشترین حرکت آن ها در میانه و البته جناح راست حریف بوده است. آماری که زنگ خطر را برای وریا غفوری و محمد دانشگر بیش از بقیه به صدا در می آورد به خصوص اینکه در دو بازی قبلی استقلال چند بار بازیکنان حریف از فضای خالی میان این دو مدافع استفاده کردند و توانستند موقعیت هایی را روی دروازه استقلال به وجود بیاورند.

اگرچه هر تیم از 11 بازیکن تشکیل می شود، اما در مورد تراکتور می توان گفت که مهار این مربع هجومی می تواند به منزله طی کردن 90 درصد از راه پیروزی باشد و بقیه بازیکنان تراکتور خطر چندانی برای درواز محسوب نمی شوند و از آن سو هم گل زدن به این تیم کار خیلی سختی نیست.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1996

به "زنگ خطر برای استقلال؛ مراقب باشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ خطر برای استقلال؛ مراقب باشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید