رویترز: آژانس تصمیم ایران برای نصب تعداد بیشتری سانتریفیوژ IR-2m در نطنز را به اطلاع کشورهای عضو رساند

به گزارش بوستان گفتگو، آژانس بین المللی انرژی اتمی به کشورهای عضو گزارش داده است که ایران اخیراً این نهاد را در جریان تصمیم خود برای نصب تعداد بیشتری سانتریفیوژ پیشرفته IR-2m در تأسیسات نطنز قرار داده است.

رویترز: آژانس تصمیم ایران برای نصب تعداد بیشتری سانتریفیوژ IR-2m در نطنز را به اطلاع کشورهای عضو رساند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری رویترز چهارشنبه شب گزارش داد که آژانس بین المللی انرژی اتمی طی گزارشی به کشورهای عضو اعلام نموده است که ایران به تازگی آژانس را در جریان برنامه های خود برای نصب تعداد بیشتری سانتریفیوژ پیشرفته IR-2m در تأسیسات هسته ای نطنز قرار داده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این اقدام هسته ای ایران که رسماً به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی رسیده است، وفق بندهای 26 و 36 برجام و در پاسخ به کوتاهی های مکرر و مداوم طرف های اروپایی برجام در عمل به تعهدات خود انجام می گردد.

مقامات ایرانی در سطوح مختلف بارها به طرف های اروپایی برجام هشدار داده اند که در صورت عمل نکردن به تعهداتشان، ایران نیز تعهدات هسته ای خود را تعدیل خواهد نمود.

ایران از اردیبهشت ماه 1398 (یک سال پس از خروج آمریکا از برجام) در واکنش به کوتاهی طرف های اروپایی برجام طی چند مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته ای خود نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1600

به "رویترز: آژانس تصمیم ایران برای نصب تعداد بیشتری سانتریفیوژ IR-2m در نطنز را به اطلاع کشورهای عضو رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: آژانس تصمیم ایران برای نصب تعداد بیشتری سانتریفیوژ IR-2m در نطنز را به اطلاع کشورهای عضو رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید