دیاباته با زانوی جراحی شده به استقلال آمده؟

به گزارش بوستان گفتگو، باید در چنین فضایی فقط امیدوار بود که سابقه جراحی زانوی دیاباته شایعه باشد وگرنه اگر حقیقت داشته باشد، هنوز لیگ شروع نشده استقلال با چالش جدیدی روبه رو می شود.

دیاباته با زانوی جراحی شده به استقلال آمده؟

مهدیه دریابیگی ، دیاباته پیش از آمدن به استقلال زانوی خود را جراحی کرده است. این شایعه ای است که دهان به دهان می چرخد و این دغدغه را در دل هواداران ایجاد کرده که مهاجم جدید استقلال هم نمی تواند رؤیاهای این فصل آنها را تحقق بخشد. استقلال در فصل نقل وانتقالات خوب عمل نکرده، این نکته برای تمامی اهالی فوتبال اظهر من الشمس است. همین نکته هم باعث نگرانی های بیش از حد هواداران شده. مسئولان استقلال بیشتر از آنکه ذهن خود را متمرکز جابجایی کنند، درگیر حل و فصل دعواهایی درون تیمی هستند. استعفای خطیر به عنوان معاون ورزشی استقلال هم خودش گویای همین مطلب است. در چنین فضایی که مدیران استقلال نمی توانند همدلی درستی با هم داشته باشند توقع تمرکز کردن روی مسائل مهم بخصوص خرید بازیکن، توقعی واهی است، شاید به همین دلیل است که حتی خریدهای استقلال هم چندان مطمئن نیستند و فضای مناسبی را برای بروز شایعات ایجاد می کنند. البته به نظر نمی رسد خبری که این روزها در مورد دیاباته دهان به دهان می چرخد خیلی شکل و شمایل شایعه را داشته و بی دلیل باشد. دیاباته چند روزی است که مصدوم شده و اینطور که گفته می شود تا دو هفته دیگر هم باید به مداوای پای خود بپردازد. همین نکته در شرایطی که زمان کمی از حضور این بازیکن در استقلال می گذرد باعث شده تا همان ماجرای جراحی زانوی او به نگرانی اول هواداران تبدیل شود. استقلال بازیکنان زیادی را از دست داده؛ این تکراری ترین موضوعی است که این روزها می شنویم و بارها این موضوع توسط کارشناسان فوتبال واکاوی شده، اما در قبال این ریزش عظیم استقلال نتوانسته بنا بر نیازهای تیم بازیکن بگیرد.

استقلال در هر پست نیاز به ترمیم دارد اما نتوانسته تاکنون نیازها را برآورده کند. در میان این دلواپسی ها که به حق هم هست یکدفعه این ماجرا خودش را نشان می دهد که خرید پرسرو صدای استقلال هم از یک مصدومیت کهنه رنج می برد و در طول زمان خودش را نشان می دهد. در چنین حالتی خبر مصدومیت دیاباته خودش می تواند بدترین خبر باشد؛ یعنی اینکه استقلال فعلاً در پست دیاباته باید روی مرتضی تبریزی حساب باز کند. به طور حتم در چنین فضایی مسئولان استقلال سعی می کنند طبق معمول خبر را تکذیب کرده و مدعی شوند دیاباته بهترین مهاجمی است که می توانستند بخرند، اما شکل واقعی ماجرا همیشه نمی تواند اینطور باشد و همچنان ترس در مورد مهاجم جدید استقلال وجود دارد. با توجه به سابقه ای که باشگاه استقلال در جذب بازیکنانی اینچنینی دارد هیچ بعید نیست با شروع فصل پرونده جدیدی از خرید مصدوم استقلال رو شود. خیلی دور نرویم، هنوز هوادار ماجرای جذب عادل شیحی را یادش نرفته؛ مهاجمی که زمان مربیگری پرویز مظلومی به استقلال آمد و گفته شد فیلم های بازی او همه را متحیر کرده، اما این بازیکن فقط چند دقیقه در دربی برای استقلال بازی کرد و در نهایت با مصدومیت به بیرون زمین انتقال پیدا کرد. عمر حضور شیحی همان دقایق بود اما عمر ضربه زدن قرارداد این بازیکن به استقلال، محرومیت از پنجره جابجاییی بود و این محرومیت درست زمانی اجرایی شد که منصوریان هدایت تیم استقلال را بر عهده گرفته بود. از این دست پرونده های جابجاییی در استقلال زیاد یافت می شود؛ خرید پروپژیچ هم نمونه ای از همین خریدها است که تا چند روز پیش همه را در التهاب محرومیت استقلال از جابجایی قرار داده بود. از پرونده های خارجی که بگذریم، پرونده بازیکنان داخلی که با مصدومیت آمده و هیچ سودی برای استقلال نداشته اند بدجور توی ذوق می زند؛ نمونه شاخص آن مرتضی آقاخان است و یا میثم تیموری که به تازگی از استقلال جدا شد. با چنین رزومه ای که مسئولان استقلال در جذب بازیکن خارجی و داخلی در زمان جابجایی دارند، بعید نیست خرید پرآوازه آنها هم همان سرنوشتی را پیدا کند که عادل شیحی پیش از این داشت. باید در چنین فضایی فقط امیدوار بود که سابقه جراحی زانوی دیاباته فقط شایعه ای باشد که از دهان افراد شایعه پرداز بیرون می آید وگرنه اگر حقیقت داشته باشد، هنوز لیگ شروع نشده استقلال با چالش جدیدی روبه رو می شود که فقط این تیم را به حاشیه خواهد برد.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 275

به "دیاباته با زانوی جراحی شده به استقلال آمده؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیاباته با زانوی جراحی شده به استقلال آمده؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید