تماشاگر ویژه پرسپولیس ـ فولاد؛ دلیل قرار گرفتن مورایس در جایگاه تماشاچیان چه بود؟

به گزارش بوستان گفتگو، مورایس سرمربی تیم سپاهان شب گذشته با حضور در استادیوم آزادی بازی دو تیم پرسپولیس - فولاد را از نزدیک تماشا کرد.

تماشاگر ویژه پرسپولیس ـ فولاد؛ دلیل قرار گرفتن مورایس در جایگاه تماشاچیان چه بود؟

پرسپولیس و فولاد رقبای تیم سپاهان در جهت قهرمانی در لیگ برتر هستند. اما چرا مورایس برای تماشای این بازی به تهران آمد در حالی که می توانست این بازی را از تلویزیون تماشا و برای شاگردانش آنالیز کند. واقعیت این است خیلی از مربیان بر این عقیده اند تماشای بازی از نزدیک بهتر از مرور فیلم بازی است و به همین علت هر گاه زمان داشته باشند بازی حریفان را از نزدیک تماشا می کنند و یا یکی از دستیاران مورد اطمینان خود را برای تماشای بازی حریفان راهی استادیوم ها می کنند. به نظر می رسد در هفته هایی که مورایس به خاطر بازی های سپاهان قادر به تماشای بازی های حریفان سپاهان نیست یکی از دستیاران خود را به استادیوم ها می فرستد.

دوربین های تلویزیونی فیلم بازی را برای تماشاگران پخش می کنند، اما فیلم بازی هایی که از سوی آنالیزور ضبط می شود یک تصویر باز از بازی است که فعالیت همه بازیکنان را در زمین نشان می دهد. به هر صورت برای سرمربی تماشای بازی از نزدیک به مراتب بهتر از تماشای فیلم بازی است. به خصوص که دوربین های تلویزیونی تنها منطقه ای که توپ در جریان است را به تصویر می کشند و گاهی تصویر چنان بسته می شود که تنها صورت بازیکن را نشان می دهد و از حرکات عمقی و عرضی تیم و هم چنین حرکات بدون توپ تصویری پخش نمی شود.

مورایس با این حضور نشان داد تا چد حد به آنالیز از تیم های حریف پیش از رویارویی با آن ها اهمیت می دهد.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2223

به "تماشاگر ویژه پرسپولیس ـ فولاد؛ دلیل قرار گرفتن مورایس در جایگاه تماشاچیان چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشاگر ویژه پرسپولیس ـ فولاد؛ دلیل قرار گرفتن مورایس در جایگاه تماشاچیان چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید