تداوم آلودگی هوای مرکز

به گزارش بوستان گفتگو، تهران (پانا) - در طول امروز (8 دی ماه) سکون جو و انباشت آلاینده ها سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد البته از اواخر وقت با افزایش ناپایداری جوی، آلاینده ها پراکنده خواهند شد.

تداوم آلودگی هوای مرکز

به گزارش ایسنا، بنابر پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (8 دی ماه) کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته، حاکمیت جو پایدار و آرام و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

باتوجه به عدم وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد. این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه (8 دی ماه) ادامه خواهد یافت و با افزایش ترافیک شامگاهی شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها برقرار می گردد.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (9 دی ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

با رشد ناپایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد. بعلاوه با وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه (9 دی ماه) کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 134 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 133 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2059

به "تداوم آلودگی هوای مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم آلودگی هوای مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید