با آغاز این 5 درد فورا به پزشک مراجعه کنید

به گزارش بوستان گفتگو، درد احساس ناخوشایند ناشی از تحریک پایانه های عصبی درد است که فرد را از وجود مسئله ای در بدنش مطلع می نماید. بیشتر درد ها با رفع شدن عامل محرک، خودبه خود رفع می شوند، اما چطور می توان فهمید که باید منتظر بهبود درد بمانید یا فورا به پزشک مراجعه کنید؟

با آغاز این 5 درد فورا به پزشک مراجعه کنید

شایع ترین درد هایی که می توانند نشانه یک مشکل جدی سلامت باشند عبارتند از:

درد قفسه سینه: اگر درد شدیدی در قفسه سینه خود احساس کردید نباید آن را تحمل کنید، زیرا ممکن است دچار حمله قلبی شده باشید. درد قفسه سینه ممکن است با درد های ضعیف تری در بازو، شکم، گردن و فک همراه باشد؛ بنابراین اگر دردی در قفسه سینه احساس می کنید، به ویژه اگر این درد پس از فعالیت شدیدی ایجادشده یا با تنگی نفس، حالت تهوع و ضعف همراه است با اورژانس تماس بگیرید.

سردرد: سردرد ها معمولا مشکل نگران کننده ای نیستند، اما یک سردرد ناگهانی که احساس کنید بدترین سردرد زندگی تان است را نباید نادیده بگیرید. بعلاوه اگر سردرد با سفتی گردن، ضعف یا تغییر بینایی همراه باشد ممکن است از آنوریسم یا خونریزی مغزی حکایت کند. در بیمارستان معمولا برای فردی که سردرد ناگهانی و شدیدی دارد سی تی اسکن یا ام آرآی تجویز می گردد.

درد پا: اگر درد پا با تورم همراه باشد ممکن است از وجود لخته خون ناشی شده باشد. درد ناشی از لخته خون به صورت دردی ضربان دار احساس می گردد. لخته های خون باید به سرعت شناسایی و درمان شوند، زیرا یک لخته درمان نشده می تواند بزرگ تر گردد یا حرکت کند و به ریه ها برسد و به مشکل تهدیدکننده زندگی تبدیل گردد. وجود لخته خون با سونوگرافی تشخیص داده می گردد.

درد شکمی: دلایل عمده درد شکم، آپاندیسیت، سنگ صفرا (رسوبات سخت شده صفرا)، پانکراتیت (التهاب لوزالمعده) و دیورتیکولیت (التهاب یا عفونت کیسه های کوچک دیواره روده بزرگ) را شامل می گردد. آپاندیسیت همراه با درد در قسمت راست پایین شکم و اغلب با تب، حالت تهوع و استفراغ همراه است. سنگ صفرا که باعث درد در قسمت راست بالای شکم می گردد اغلب در اثر خوردن یک وعده غذایی چرب بروز می نماید. درد می تواند شدید باشد و اغلب با حالت تهوع همراه است.

کمردرد: هر چند کمردرد معمولا به علت کشیدگی عضلات ایجاد می گردد، اما بعضی انواع کمردرد نشانه مسئله ای جدی تر است. اگر کمردرد با ضعف و بی حسی بازو ها و پا ها یا تب همراه باشد باید بلافاصله آنالیز گردد. این نوع کمردرد ممکن است نشانه ای از عفونت نخاع باشد. درد قسمت فوقانی کمر، خواه با درد قفسه سینه باشد یا نه، می تواند از حمله قلبی یا مسائل عروقی خبر بدهد.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2357

به "با آغاز این 5 درد فورا به پزشک مراجعه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با آغاز این 5 درد فورا به پزشک مراجعه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید