اعزام یک کماندار معلول به بازیهای پاراآسیایی جوانان امارات

به گزارش بوستان گفتگو، رییس انجمن تیر و کمان معلولان از اعزام تنها یک کماندار به بازی های پاراآسیایی جوانان در امارات اطلاع داد.

اعزام یک کماندار معلول به بازیهای پاراآسیایی جوانان امارات

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

مجید کهتری در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به این که مسابقات پاراآسیایی جوانان در رده سنی زیر 18 و 20 سال برگزار می گردد و در این رده سنی تنها محدثه کهنسال را داریم، او به عنوان تنها کماندار اعزامی به بازی های پاراآسیایی امارات خواهد بود. البته وی به دلیل بعضی از مسائل به مدت یک سال از اردوی تیم ملی دور بود و مدت کوتاهی است که به تیم ملی تیروکمان محلق شده است. سعی داریم با انجام کارهای روحی و روانی و تکنیکی، تاکتیکی او را برای بازی های پاراآسیایی امارات آماده کنیم. امیدوارم که در این مدت کوتاه و قبل از اعزام کهنسال به بازی های پاراآسیایی، این ورزشکار را به شرایط مسابقه برسانیم.

وی همچنین درباره شرایط زهرا نعمتی با توجه به آسیب دیدگی کتف دستش، افزود: آسیب دیدگی زهرا نعمتی تا حدودی درمان شده و ما سعی می کنیم که فشار مضاعفی به او وارد نکنیم تا بتوانیم او را برای مسابقات آینده آماده کنیم. البته نعمتی با همین شرایط توانست در مسابقات اخیر به مدال طلا دست پیدا کند، اما به هر حال فشار زیاد به ناحیه آسیب دیده سبب می گردد تا این ورزشکار حرفه ای عملکرد موفقی نداشته باشد.

کهتری افزود: سعی ما بر این است تا برنامه تمرینی او را بر اساس آسیب دیدگی و قدرت بدنی اش تنظیم کنیم تا به مرور زمان آسیب دیدگی کتف دستش مرتفع گردد تا بتواند در سال آینده عملکرد موفقی در بازی های جاکارتای اندونزی داشته باشد. البته در حال حاضر در مسافت 70 متر تیر می زند و من یقین دارم با یخ درمانی و ماساژ روی کتف دست آسیب دیده می توانیم او را دوباره به اوج آمادگی برسانیم.

رییس انجمن تیروکمان معلولان خاطر نشان کرد: برای حضور در بازی های پاراآسیایی جاکارتا 12 اردو از سال جاری تا زمان اعزام به این بازی ها پیش بینی نموده ایم و تمام تلاشمان بر این است تا بتوانیم در طی این مدت بهترین کمانداران خود را برای بازی های پاراآسیایی انتخاب کنیم.

وی درباره برنامه های تیم ملی تیروکمان معلولان گفت : بنا داریم تا انتها سال جاری بیشتر روی بدنسازی کمانداران کار کنیم تا پس از رسیدن به اوج آمادگی از نظر بدنی، آنها را برای مسابقات سال آینده آماده کنیم. بنابراین سال جاری برنامه خاصی از نظر مسابقاتی نداریم و بیشتر به دنبال آماده سازی کمانداران از نظر قدرت بدنی هستیم.

رییس انجمن تیروکمان در انتها خاطر نشان کرد: کمانداران حاضر در اردو باید به این مساله پی ببرند که هیچ تعهدی برای اعزام کمانداران ملی به مسابقات مهم وجود ندارد و هر کمانداری که رکوردش در حد مدال باشد، شانس حضور در تورنمنت های مهمی همچون بازیهای پاراآسیایی جاکارتا را خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 702

به "اعزام یک کماندار معلول به بازیهای پاراآسیایی جوانان امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام یک کماندار معلول به بازیهای پاراآسیایی جوانان امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید