آشنایی با پلکان شاه آراگون فرانسه (تور ارزان فرانسه)

به گزارش بوستان گفتگو، پلکان شاه آراگون یکی از مکان های توریستی فرانسه است که گردشگران زیادی از سراسر جهان برای بازدید این مکان زیبا به فرانسه سفر می نمایند. این پلکان که در بخش بونیفاسیو که در جنوبی ترین نقطه جزیره کرس کشور فراسنه واقع شده است. ناپلئون اول در جزیره کورس به جهان امده است. این جزیره جزو چهار جزیره بزرگ دریایه مدیترانه به شمار میرود. پلکان شاه آراگون فرانسه، چشم انداز زیبایی دارد و ایستادن بر روی آن وقدم زدن از پله ها فوق العاده هیجان انگیز می باشد . پلکان شاه آراگون فرانسه در ضلع عمودی صخره ای آهکی حجاری شده است و یک راه سنگی است که دارای 187 پله می باشد. وقتی از نزدیک به این پله نگاه کنید انگار با یک تونل روبه رو هستید که بی شک از زیباترین دیدنی های فرانسه است.

آشنایی با پلکان شاه آراگون فرانسه (تور ارزان فرانسه)

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

پلکان آراگون آلفونزو

پلکان شاه آراگون فرانسه در دریای مدیترانه قرار گرفته است و دقیقا در نوک جنوبی جزیره جزیره زیبایی قرار گرفته است و مشرف به تنگه ای است که آن را از Sardinia که در دریای مدیترانه و غرب ایتالیا واقع شده است جدا می نماید . گفت می گردد که در دوران نو سنگی پلکان شاه آرگون در دل صخره ها کنده شده اند . اما افسانه ای در بین مردم نقل می گردد که می گوید این پله کان به وسیله سربازان پادشاه آراگون آلفونزو پنجم که قصد داشت بونیفاسیو را تصرف کند تنها در یک شب کنده شده است . در سال 1420 آراگون آلفونزو پنجم ادعا کرد که این جزیره در پی امتیاز Corsica پاپ Boniface هشتم برای پدرش جیمز دوم است . این پلکان دقیقا یک برش 45 درجه در سرتاسر صخره ایجاد نموده است. اگر در داخل دریا باشی و به این پلکان نگاه کنی آن را مانند یک خط اریب تاریک می بینید. در پایین این پله کان غار و چشمه آب شیرین طبیعی زیبایی وجود دارد که زیبایی وصف ناپذیری دارد و امروزه گردشگران و بازدید کنندگان از این پله سنگی پایین رفته و در حالی که از چشم انداز زیبایی دریا در اطراف خود استفاده می کنند می توانند به پایین این پلکان رفته و این پدیده طبیعی زیبا را مشاهده کنند و از نزدیک آب دریا را با دستان خود لمس کنند و از این دیدنی های فرانسه لذت ببرند. یک باور دیگری در بین مردم منطقه است که آن ها اعتقاد دارند که راهبان کهتر یا فرانسیسکن ها این پله هارا قبل از سربازان آلفونزو پنجم در دل این صخره آهکی کنده اند. تا به چشمه آب شیرین پایین پله ها دسترسی داشته باشند. به جرات می توان ادعا کرد که پله های شاه آراگون در فرانسه حتی از کورسیا محبوبیت بیشتری دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 دی 1401 بروزرسانی: 28 دی 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2296

به "آشنایی با پلکان شاه آراگون فرانسه (تور ارزان فرانسه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پلکان شاه آراگون فرانسه (تور ارزان فرانسه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید