کسی برای ماسک نزدن جریمه نشده ، ماجرای کتک زدن اوباش مشیریه

به گزارش بوستان گفتگو، رئیس پلیس پایتخت ماجرای کتک زدن اوباش محله مشیریه از سوی مأموران این پلیس را تشریح کرد.

کسی برای ماسک نزدن جریمه نشده ، ماجرای کتک زدن اوباش مشیریه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه هفتمین طرح ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پلیس به راهکاری برای جریمه کردن افرادی که ماسک ندارند، رسیده است یا خیر، گفت: این موضوع به ما ابلاغ شده است. هنوز کسی جریمه نشده و در مجموعه پلیس پایتخت در حال آنالیز بر روی این هستیم که کدام پلیس تخصصی ما باید به این موضوع ورود کند و بخواهد افراد را جریمه کند.

وی اضافه کرد: البته مبنای کار پلیس تذکر و ارشاد است و تا جایی که بشود تمایلی به جریمه کردن افراد نداریم.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به حواشی به وجود آمده از چرخاندن یکی از اراذل و اوباش سطح دار در محله مشیریه گفت: این را بدانید که پلیس تمامی اوباش را در خیابان نمی چرخاند. بعضی از اوباش قداره به دست اقدام به قدرت نمایی و زورگیری می نمایند و بر جرم خود اصرار دارند. پلیس با حکم مرجع قضائی و نه به دلخواه، بعضی از این اراذل را در سطح شهر به منظور تأدیب می چرخاند.

وی گفت: خط قرمز پلیس برهم زدن نظم و امنیت است. اراذل و اوباش باید بدانند که پلیس در برابر آن ها به هیچ عنوان کوتاه نمی آید و خطاب به بعضی از روشنفکران بگویم هر گونه رفتار پلیس در راستای ایجاد امنیت برای شما و دیگر افراد جامعه است. ای کاش به جای حرف های روشنفکرانه، کمی با پلیس همراه بودید.

سردار رحیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا پلیس اقدام به زدن این فرد اوباش نموده است، گفت: ماجرای کتک زدن این فرد که خیلی هم در فضای مجازی بر روی آن مانور دادند از این قرار بود که وقتی این فرد را از ماشین بیرون آوردند که در محل بخرچانند یکی از خانم هایی که مورد تعرض قرار گرفته بود در محل حضور داشت و خطاب به این اوباش گلایه کرد که چرا این رفتار نموده ای، حالا پلیس شما را ادب می نماید. آن اوباش در پاسخ به این خانم اقدام به فحاشی و به کار بردن الفاظ رکیک کرد.

وی ادامه داد: بعد از اینکه این اوباش دهان به ناسزا باز کرد مأمورانی که دور او بودند برای ساکت کردن او مجبور شدند به اصطلاح او را کتک بزنند. البته این رفتار پسندیده نیست و مأمور ما باید سعه صدر بیشتری داشته باشد، ولی این گونه نبوده است که به قصد در شهر چرخاندن و هتک حیثیت، آن فرد اوباش را کتک بزنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1353

به "کسی برای ماسک نزدن جریمه نشده ، ماجرای کتک زدن اوباش مشیریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسی برای ماسک نزدن جریمه نشده ، ماجرای کتک زدن اوباش مشیریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید